Zielonogórscy policjanci podjęli pościg w Sulechowie za młodym mężczyzną, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że uciekał, bo nie miał uprawnień do kierowania, jechał przez miasto z prędkością 106 km/h. Uciekając popełnił także inne wykroczenia.

Pościg w Sulechowie na ul. Warszawskiej
Pościg na ul. Warszawskiej w Sulechowie – fot. KMP w Zielonej Górze

Pościg w Sulechowie za mężczyzną, który nie zatrzymał się do kontroli, zielonogórscy policjanci prowadzili w środę, 23 czerwca. Około godziny 16 na ulicy Warszawskiej, podczas prowadzonej kontroli prędkości z bardzo dużą prędkością nadjechała osobowa Skoda. Pomiar wskazał 106 km/h na godzinę. Zgodnie z przepisami, policjanci za takie wykroczenie mają obowiązek zatrzymać kierującemu prawo jazdy na 3 miesiące jednak kierowca zignorował wydane polecenie do zatrzymania i zaczął uciekać w kierunku miasta.

Zobacz:   18-latek z Sulechowa przeleciał przez rondo na wprost. Niedawno odebrał Prawo Jazdy [nagranie]

Pościg w Sulechowie: zatrzymany 22-latek nie posiadał prawa jazda

Funkcjonariusze podjęli pościg, próbując zatrzymać mężczyznę, ale ten nie reagował na sygnały i dalej uciekał popełniając przy okazji kolejne wykroczenia. Kierowca uciekając przed policją nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu, wyprzedzał na przejściu dla pieszych i na skrzyżowaniu, a także lekceważył podwójną linię ciągłą. Aby zatrzymać uciekającego kierowcę, patrol uniemożliwił mu dalszą jazdę zajeżdżając mu drogę.

Okazało się, że za kierownicą pożyczonego samochodu siedział 22-letni mieszkaniec Sulechowa, który w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli i jazdę bez uprawnień. Osobne postępowanie zostanie wszczęte w związku z wykroczeniami, które popełnił próbując uniknąć zatrzymania.

Zobacz:   Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki czujności policjanta po służbie. Wcześniej spowodował kolizję
Pościg w Sulechowie na ul. Warszawskiej – wideo: YouTube/Policja Lubuska

Ulica Warszawska w Sulechowie wskazana przez mieszkańców

Ulica Warszawska w Sulechowie jest często kontrolowana przez policyjne patrole, ponieważ to właśnie tę ulicę mieszkańcy wskazali na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako miejsce, w którym dochodzi do znacznego przekraczania prędkości przez kierowców.