Ciągły rozwój branży e-commerce wymaga od przedsiębiorców nieustannego postępu i stosowania nowych rozwiązań w funkcjonowaniu ich działalności. Firma InPost, której działalność jest obecnie niezwykle istotną częścią e-handlu, również podlega nieustannym zmianom, aby na rynku kurierskim funkcjonować jak najlepiej. Usługa Szybkiego Nadania to kolejny krok w rozwoju. Dowiedz się więcej o funkcjonowaniu tej innowacyjnej usługi!

InPost Szybkie Nadania
fot. materiały promocyjne partnera

Sposób dostawy – wybierz Paczkomat® lub Zamów kuriera

Szybkie Nadania pozwalają zrealizować zamówienie na kilka sposobów:

  • nadaj paczkę w Paczkomacie® lub PaczkoPunkcie i w ten sam sposób zapewnij jej odbiór – jest to najwygodniejszy sposób korzystania z usługi Szybkie Nadania, który pozwala na pełną elastyczność i dostosowanie do tego, co jest dla Ciebie najwygodniejsze;
  • nadaj przesyłkę w Paczkomacie® i ustal adres odbioru – skieruj się do najbliższego Paczkomatu®, pozostaw w nim paczkę z etykietą, na której będzie się znajdować kod pocztowy i adres dostawy;

Rozmiar paczki i rodzaj przesyłki

Czasem, w zależności od wielkości Twojej paczki, będziesz zobowiązany ponieść także inne koszty doręczenia przesyłki. Standardowe wymiary opakowań dostępne są na stronie InPost. Dodatkowo możesz skorzystać z Poradnika Pakowania, w którym znajdziesz informacje, jakie opakowanie dobrać (standardowo pudełko musi być w kształcie prostopadłościanu), czego unikać w trakcie przygotowania paczki i z jakimi konsekwencjami może się to wiązać, a także co zrobić w sytuacji, gdy chcesz szybko nadać paczkę, ale nie narażać się na dodatkowe koszty i możliwe uszkodzenia przesyłki. Właściwe pakowanie to podstawa dobrego korzystania z Paczkomatu®!

Zobacz:   W lubuskim wysyp ofert pracy. Coraz więcej firm z Żar czy Kostrzyna nad Odrą poszukuje pracowników

Jak zaadresować przesyłkę

Dobrze zaadresowana przesyłka to gwarancja dostarczenia jej na wskazany adres przez kuriera. Adresowanie przesyłki do Szybkiego Nadania wykonuje się na stronie https://inpost.pl/SzybkieNadania/, na której znajdziesz też informacje niezbędne do prawidłowego skorzystania z usługi.

Pamiętaj, aby wypełnioną etykietę adresową zawsze umieszczać u góry przesyłki. Na naklejce powinny też znaleźć się takie dane, jak imię i nazwisko Twoje i odbiorcy oraz adresy e-mail obydwu stron. Koniecznie zostaw swój numer telefonu, nie zapominając także o numerze adresata Twojej paczki!

Następnie wybierz Paczkomat®, do którego kurier ma dostarczyć przesyłkę, aby adresat paczki mógł ją odebrać z wybranej lokalizacji.

Zobacz:   W lubuskim wysyp ofert pracy. Coraz więcej firm z Żar czy Kostrzyna nad Odrą poszukuje pracowników

Szybkie nadania – korzyści

Usługa InPost Szybkie Nadania pozwala na jeszcze łatwiejsze korzystanie z Paczkomatów®, dzięki któremu współpraca między klientami a kurierami jest coraz bardziej płynna i korzystna dla obydwu stron.

Po pierwsze, możesz nadać przesyłkę z dowolnie wybranego przez Ciebie miejsca: gdziekolwiek jesteś, wybierz lokalizację najbliższego Paczkomatu® i zanieś tam paczkę, bez umawiania kuriera.

Po drugie, usługa Szybkie Nadania zmniejsza czas przygotowania paczki do wysyłki. Nie musisz się rejestrować, wypełniać jakichkolwiek formularzy i udostępniać zbyt wielu danych: kod pocztowy czy adres dostawy przy opcji Paczkomat®-Paczkomat® są zbędne!

Zobacz:   W lubuskim wysyp ofert pracy. Coraz więcej firm z Żar czy Kostrzyna nad Odrą poszukuje pracowników

Aby nadać paczkę, nie musisz nawet wychodzić z domu. Cała procedura (zapis danych, wyszukiwanie punktów odbioru i nadania) odbywa się na stronie internetowej. Jedyne, co musisz zrobić, to zanieść przesyłkę do Paczkomatu®.

Szybkie Nadania nie ograniczają Cię także do tego, byś wybrał jeden rodzaj przesyłki – możesz bez problemu wysyłać paczki w rozmiarze do 41 × 38 × 64 cm i o maksymalnej wadze 25 kg.

Przesyłki kurierskie są dostarczane do odbiorców na trzy różne sposoby:

  • przesyłka może być dostarczona do Paczkomatu®,
  • kurier zostawi paczkę w Punkcie Odbioru Paczek (POP),
  • zamów kuriera na wskazany adres, do którego ma dostarczyć paczkę (w danych adresowych umieść kod pocztowy i adres, pod jaki kurier ma doręczyć paczkę).

Jeśli nie masz drukarki pod ręką nadaj za pomocą aplikacji InPost Mobile, gdzie nie generuje się etykieta.