Ciągły rozwój branży e-commerce wymaga od przedsiębiorców nieustannego postępu i stosowania nowych rozwiązań w funkcjonowaniu ich działalności. Firma InPost, której działalność jest obecnie niezwykle istotną częścią e-handlu, również podlega nieustannym zmianom, aby na rynku kurierskim funkcjonować jak najlepiej. Usługa Szybkiego Nadania to kolejny krok w rozwoju. Dowiedz się więcej o funkcjonowaniu tej innowacyjnej usługi!

InPost Szybkie Nadania
fot. materiały promocyjne partnera

Sposób dostawy – wybierz Paczkomat® lub Zamów kuriera

Szybkie Nadania pozwalają zrealizować zamówienie na kilka sposobów:

  • nadaj paczkę w Paczkomacie® lub PaczkoPunkcie i w ten sam sposób zapewnij jej odbiór – jest to najwygodniejszy sposób korzystania z usługi Szybkie Nadania, który pozwala na pełną elastyczność i dostosowanie do tego, co jest dla Ciebie najwygodniejsze;
  • nadaj przesyłkę w Paczkomacie® i ustal adres odbioru – skieruj się do najbliższego Paczkomatu®, pozostaw w nim paczkę z etykietą, na której będzie się znajdować kod pocztowy i adres dostawy;

Rozmiar paczki i rodzaj przesyłki

Czasem, w zależności od wielkości Twojej paczki, będziesz zobowiązany ponieść także inne koszty doręczenia przesyłki. Standardowe wymiary opakowań dostępne są na stronie InPost. Dodatkowo możesz skorzystać z Poradnika Pakowania, w którym znajdziesz informacje, jakie opakowanie dobrać (standardowo pudełko musi być w kształcie prostopadłościanu), czego unikać w trakcie przygotowania paczki i z jakimi konsekwencjami może się to wiązać, a także co zrobić w sytuacji, gdy chcesz szybko nadać paczkę, ale nie narażać się na dodatkowe koszty i możliwe uszkodzenia przesyłki. Właściwe pakowanie to podstawa dobrego korzystania z Paczkomatu®!

Zobacz:   T-Mobile zapowiedział wyłączenie sieci 3G w Lubuskiem. Kiedy i co to oznacza dla klientów?

Jak zaadresować przesyłkę

Dobrze zaadresowana przesyłka to gwarancja dostarczenia jej na wskazany adres przez kuriera. Adresowanie przesyłki do Szybkiego Nadania wykonuje się na stronie https://inpost.pl/SzybkieNadania/, na której znajdziesz też informacje niezbędne do prawidłowego skorzystania z usługi.

Pamiętaj, aby wypełnioną etykietę adresową zawsze umieszczać u góry przesyłki. Na naklejce powinny też znaleźć się takie dane, jak imię i nazwisko Twoje i odbiorcy oraz adresy e-mail obydwu stron. Koniecznie zostaw swój numer telefonu, nie zapominając także o numerze adresata Twojej paczki!

Następnie wybierz Paczkomat®, do którego kurier ma dostarczyć przesyłkę, aby adresat paczki mógł ją odebrać z wybranej lokalizacji.

Zobacz:   T-Mobile zapowiedział wyłączenie sieci 3G w Lubuskiem. Kiedy i co to oznacza dla klientów?

Szybkie nadania – korzyści

Usługa InPost Szybkie Nadania pozwala na jeszcze łatwiejsze korzystanie z Paczkomatów®, dzięki któremu współpraca między klientami a kurierami jest coraz bardziej płynna i korzystna dla obydwu stron.

Po pierwsze, możesz nadać przesyłkę z dowolnie wybranego przez Ciebie miejsca: gdziekolwiek jesteś, wybierz lokalizację najbliższego Paczkomatu® i zanieś tam paczkę, bez umawiania kuriera.

Po drugie, usługa Szybkie Nadania zmniejsza czas przygotowania paczki do wysyłki. Nie musisz się rejestrować, wypełniać jakichkolwiek formularzy i udostępniać zbyt wielu danych: kod pocztowy czy adres dostawy przy opcji Paczkomat®-Paczkomat® są zbędne!

Zobacz:   T-Mobile zapowiedział wyłączenie sieci 3G w Lubuskiem. Kiedy i co to oznacza dla klientów?

Aby nadać paczkę, nie musisz nawet wychodzić z domu. Cała procedura (zapis danych, wyszukiwanie punktów odbioru i nadania) odbywa się na stronie internetowej. Jedyne, co musisz zrobić, to zanieść przesyłkę do Paczkomatu®.

Szybkie Nadania nie ograniczają Cię także do tego, byś wybrał jeden rodzaj przesyłki – możesz bez problemu wysyłać paczki w rozmiarze do 41 × 38 × 64 cm i o maksymalnej wadze 25 kg.

Przesyłki kurierskie są dostarczane do odbiorców na trzy różne sposoby:

  • przesyłka może być dostarczona do Paczkomatu®,
  • kurier zostawi paczkę w Punkcie Odbioru Paczek (POP),
  • zamów kuriera na wskazany adres, do którego ma dostarczyć paczkę (w danych adresowych umieść kod pocztowy i adres, pod jaki kurier ma doręczyć paczkę).

Jeśli nie masz drukarki pod ręką nadaj za pomocą aplikacji InPost Mobile, gdzie nie generuje się etykieta.