Jeżeli planujesz otwarcie własnego gabinetu stomatologicznego, przed Tobą stoi wiele wyzwań. Jednym z nich jest właściwe zaopatrzenie swojego miejsca pracy – w taki sposób, aby znalazły się w nim wszystkie niezbędne narzędzia i akcesoria. O czym zatem nie możesz zapomnieć podczas robienia zakupów w sklepie stomatologicznym? Przeczytaj nasz artykuł, a znajdziesz listę niezbędnych produktów.

W co warto się zaopatrzyć, odwiedzając sklep stomatologiczny?
fot. molarr.pl

Podstawowe narzędzia stomatologiczne

Narzędzia, które warto zakupić w sklepie stomatologicznym, powinny obejmować przyrządy i sprzęty ułatwiające diagnostykę. Jest to zatem z całą pewnością zgłębnik, lusterko oraz pęseta stomatologiczna.

Wśród narzędzi do profilaktyki stomatologicznej nie może zabraknąć sprzętów do usuwania kamienia nazębnego, czyli kiretów. Przydatna będzie także sonda do pomiaru głębokości kieszonki zębowej. Niezbędne będą również kleszcze ekstrakcyjne i dźwignie korzeniowe, które przydadzą się podczas ekstrakcji, czyli usuwania zębów. W chirurgii stomatologicznej przydatne narzędzia to:

  • pincety mikrochirurgiczne,
  • igłotrzymacze,
  • nożyczki mikrochirurgiczne,
  • raspator.

Warto zatem wybrać taki sklep stomatologiczny, który posiada szeroki asortyment – wówczas wszystko kupisz w jednym miejscu.

Akcesoria higieniczne

Wykonywanie zabiegów stomatologicznych wymaga od dentysty wyjątkowej precyzji. Jest ona ważna nie tylko podczas przyjmowania pacjenta, lecz także w trakcie przygotowań do pracy. Dlatego też w gabinecie stomatologa nie może zabraknąć takich akcesoriów i przyrządów higienicznych jak: fartuchy, maseczki oraz rękawiczki jednorazowe. W sklepie stomatologicznym warto kupić także urządzenia do czyszczenia poszczególnych końcówek, pojemniki do dezynfekcji wierteł oraz wszystkich narzędzi, a także w jednorazowe tacki i wkłady do spluwaczki. Nie zapomnij również o zakupie preparatów do dezynfekcji.

Co jeszcze warto kupić w sklepie stomatologicznym?

Robiąc zakupy w sklepie stomatologicznym, warto pomyśleć także o najmłodszych pacjentach, dla których wizyta u dentysty wiąże się niekiedy ze sporymi emocjami. Gadżety i drobne upominki mogą skutecznie ją umilić. Nie zapomnij zatem o zakupie sporej ilości naklejek z napisem „Dzielny pacjent”, próbek past do zębów, baloników, kolorowanek nawiązujących do tematu profilaktyki stomatologicznej oraz innych, atrakcyjnych podarunków dla dzieci. W tak zaopatrzonym gabinecie każda wizyta będzie ciekawą i niezapomnianą przygodą.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz