Województwa dolnośląskie i lubuskie wkrótce zyskają nową, nowoczesną autostradę, która połączy Wrocław z Berlinem. Prace przy przebudowie ostatnich odcinków drogi krajowej nr 18 zbliżają się do końca. Jak donosi Portal Samorządowy, jeszcze tej jesieni zmieni się ona w autostradę A18.

Kiedy będzie gotowa autostrada A18? GDDKiA podała termin
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Unsplash

Inwestycja, która pozwoliła na dostosowanie 70-kilometrowego odcinka drogi do parametrów autostrady, to ogromne przedsięwzięcie, które kosztowało blisko 900 mln złotych. Przebudowa tej trasy jest kluczowym elementem poprawy infrastruktury komunikacyjnej, umożliwiając szybsze i bardziej efektywne połączenie między dwoma ważnymi miastami.

Zobacz:   Przebudowa Żelaznej w Żaganiu idzie pełną parą

Autostrada A18 będzie gotowa jeszcze w tym roku. GDDKiA wskazuje termin

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Gazetę Wrocławską, GDDKiA poinformowała, że otwarcie autostrady A18 planowane jest na dzień 16 października. Aktualnie finalizowane są prace związane z przebudową ostatnich fragmentów autostrady. Oddział GDDKiA w Zielonej Górze zakłada, że dwa z tych odcinków zostaną udostępnione dla ruchu już we wrześniu. Pierwszy z nich to odcinek między mostem granicznym a węzłem Olszyna, natomiast drugi to fragment drogi pomiędzy węzłem Iłowa a granicą województw: lubuskiego i dolnośląskiego.

Ta przebudowa ma ogromne znaczenie nie tylko dla podróżujących, ale także dla rozwoju regionu. Autostrada A18 znacząco skróci czas podróży między Wrocławiem a Berlinem, co przyczyni się do zwiększenia ruchu handlowego i turystycznego między Polską i Niemcami a województwo dolnośląskie i lubuskie zyskają nowe możliwości rozwoju gospodarczego.

Komentarze