Przed gorzowską komendą ustawione zostało serce na nakrętki. Policjanci wielokrotnie inicjowali zbiórki, z których dochód przeznaczony był na pomoc chorym dzieciom i zachęcają każdego do włączenia się w akcję. Serce na nakrętki ustawione przy drzwiach komendy jest dostępne przez całą dobę.

Serce na nakrętki w Gorzowie Wlkp.
fot. KMP w Gorzowie Wlkp.

Gorzowskich policjantów nie trzeba szczególnie zachęcać do pomocy potrzebującym. Funkcjonariusze wielokrotnie już inicjowali lub włączali się w charytatywne działania. Zbierani nakrętek w gorzowskiej komendzie to już niemal tradycja. Policjanci przez cały rok przyjmują nakrętki, by przekazać je potrzebującym. Przez ostatnie lata przekazali kilkanaście ton, a w zbiórki angażowali się nie tylko policjanci i mieszkańcy Gorzowa, ale także osoby z innych regionów. Każdy pomagał, by zebrać jak najwięcej plastikowych nakrętek.

Zobacz:   Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki czujności policjanta po służbie. Wcześniej spowodował kolizję

Po co wyrzucać, skoro można w ten sposób pomóc. W przeszłości funkcjonariusze przekazywali nakrętki na leczenie chorej Wiktorii, Oli czy Zuzi a ustawione przed komendą serce na nakrętki w Gorzowie Wlkp. zachęca do włączenia się w zbiórkę.

Wierzymy, że będzie się szybko zapełniać, a niezbędne środki będą przekazywane na pomoc chorym, dla których każda złotówka na leczenie jest na wagę złota. – mówią policjanci. – Zachęcamy więc do dostarczania plastikowych nakrętek.

O tym, że warto pomagać świadczą postępy w leczeniu. Dla wielu zebranie ogromnych kwot na operację lub rehabilitację nie jest możliwe bez życzliwości innych, a pomóc może każdy. Bo choć jedna plastikowa nakrętka waży niewiele, to robiąc coś wspólnie, można zebrać kilka ton. Charytatywne serce czeka.