W Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej przez cały czas trawa nabór do służby. W przyszłym roku planowane jest przyjęcie kolejnych 60 nowych funkcjonariuszy.

Chcesz wstąpić do Straży Granicznej? Nadodrzański Oddział Straży Granicznej prowadzi nabór
fot. Straż Graniczna

Jeżeli myślisz o stabilnym zatrudnieniu, dodatkowo chcesz połączyć pasję ze służbą i chcesz się rozwijać, to służba w Nadodrzańskim Oddziale SG jest właśnie dla Ciebie. Służba w Straży Granicznej da Ci możliwość zdobycia nowych umiejętności i doświadczeń. Będziesz mógł wziąć także udział w misjach organizowanych przez Agencję FRONTEX (m.in. w Grecji, Bułgarii oraz we Włoszech) oraz w ramach umów bilateralnych z innymi krajami m.in. do Macedonii. Dołącz do nas już dzisiaj.

Zobacz:   Utrudnienia na DK29 w Krośnie Odrzańskim. GDDKiA: "może potrwać do trzech tygodni"

Służba w Straży Granicznej zawsze cieszyła się dużym zainteresowaniem. W poprzednich latach o jedno miejsce ubiegało się kilku kandydatów. Jednak w dalszym ciągu Nadodrzański Oddział Straży Granicznej szuka ludzi młodych, ambitnych, chcących zdobywać nowe doświadczenia. W zamian oferujemy szeroką ofertę szkoleń, możliwość rozwoju osobistego i zawodowego.

Służba w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej może być pełniona w trzech województwach (lubuskie, wielkopolskie, dolnośląskie), w tym w dużych miastach m.in. Wrocław oraz Poznań oraz tam gdzie Nadodrzański Oddział Straży Granicznej ma swoje Placówki.

Osoba, która jest zainteresowana wstąpieniem w szeregi Straży Granicznej, musi być obywatelem Polski, nie może być karana, musi mieć, co najmniej średnie wykształcenie. Ważne jest aby była gotowa podporządkować się szczególnej dyscyplinie i posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby.

Zobacz:   Bezpłatne badania kolonoskopowe dla mieszkańców pięciu powiatów. Kryteria kwalifikacji

Osoby zainteresowane pełnieniem służby w Straży Granicznej mogą złożyć komplet dokumentów w Sekcji Organizacji i Naboru Wydziału Kadr i Szkolenia Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim przy ul. Poprzecznej 1 lub w Placówkach Straży Granicznej na terenie województwa lubuskiego (Zielona GóraBabimost, Tuplice, Świecko i Gorzów Wielkopolski), wielkopolskiego (Poznań-Ławica, Kalisz) i dolnośląskiego (Kłodzko, Jelenia Góra, Zgorzelec, Wrocław-Strachowice i Legnica).