Spacerówka to wózek, którego Twoje dziecko może potrzebować tuż po skończeniu 6 miesięcy. To wtedy najczęściej maluszkowi nie jest wygodnie w gondoli, a rosnąca ciekawość świata sprawia, że trudno jest mu wytrzymać w pozycji leżącej. Oczywiście ten moment jest umowny i najlepiej zmienić wózek dopiero wtedy, kiedy dziecko potrafi już samodzielnie siedzieć. Jak zatem wybrać najlepszy wózek spacerowy? Podpowiadamy!

Co powinno wyróżniać dobry wózek spacerowy? Sprawdzamy!
fot. eurowozki.pl

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wózka spacerowego?

Dla rodziców dziecko jest największym skarbem, które na każdym kroku chcą chronić i zapewniać mu bezpieczeństwo. Dotyczy to każdej kwestii związanej z maluchem i nie inaczej jest w przypadku wózka spacerowego. Tylko odpowiednio dobrany i dobrze przemyślany zakup posłuży przez dłuższy czas i zapewni maluszkowi komfortowe, a przede wszystkim bezpieczne podróże. Jakie zatem kwestie należy wziąć pod uwagę?

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wybierając wózek spacerowy, zwróć uwagę na rodzaj zastosowanych pasów. Najlepiej, gdy są miękko obite i pięciopunktowe, a ich zapięcie jest na tyle skomplikowane, że dziecko nie poradzi sobie z odpięciem. Równie ważny jest pałąk, który stanowi dodatkowe zabezpieczenie maleństwa przed wypadnięciem. Wózek obowiązkowo musi być wyposażony w hamulec i blokadę kół, dzięki czemu nie będzie sam jechał na wzniesieniach.

Budka – niezwykle istotny element wózka

Wielkość i wykonanie budki ma duże znaczenie, gdyż to ona właśnie w dużej mierze będzie ochraniała Twojego szkraba przed słońcem, deszczem, śniegiem czy wiatrem. Daszek powinien być sporych rozmiarów, aby możliwe było osłonięcie malucha w różnych pozycjach siedziska, także na leżąco. Dobrym rozwiązaniem są budki kilkustopniowe, które można ustawiać w zależności od aktualnej potrzeby. Zwróć również uwagę na to, z czego wykonany jest ten element. Najlepszym wyborem będą te zrobione z materiału UV, który dobrze przepuszcza powietrze – dzięki temu wózek spacerowy sprawdzi się przy każdej pogodzie.

Zwróć uwagę na siedzisko

Siedzisko to część, na której Twój maluszek siedzi, dlatego jego budowa oraz funkcje są szczególnie ważne. Dobrze, gdy można regulować jego nachylenie i w ten sposób dostosować do potrzeb dziecka. Szczególnie ważna jest funkcja rozłożenia na płasko, która zapewni maluchowi spokojny sen. Sporym udogodnieniem jest także przekładane siedzisko, które można ustawiać przodem lub tyłem do kierunku jazdy.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz