Zastanawiasz się nad tym, czy nadszedł już czas na wymianę oleju hydraulicznego w Twojej maszynie CAT? Rozwiejemy więc Twoje wątpliwości. Wystarczy, że zajrzysz do naszego dzisiejszego artykułu. Jednocześnie przytoczymy, dlaczego powinieneś przestrzegać wyznaczonych terminów. Dzięki temu przeprowadzisz należyte czynności konserwacyjne na czas. To przełoży się na wysoką wydajność i niezawodność Twojego pojazdu.

Olej hydrauliczny w maszynach CAT – dlaczego jest aż tak istotny i kiedy należy go wymienić?
fot. materiały partnera

Rola oleju hydraulicznego w pracy maszyny

Czy wiesz, jaka jest rola oleju hydraulicznego w pracy maszyny? Jeśli nie, to warto zacząć właśnie od tej kwestii. Jest to bowiem konieczne do tego, aby zrozumieć potrzebę troski o jego odpowiedni poziom i stan.

Zobacz:   Czy warto zdecydować się na gotowe firany do kuchni?

Otóż praca oleju hydraulicznego polega na przenoszeniu energii z napędu hydraulicznego do odbiorników. Dzięki temu uzyskana siła pozwala wprawić maszynę w ruch. Zabezpiecza on również elementy przed nadmiernym tarciem, zmniejsza temperaturę w miejscach ruchu, a także stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed korozją.

To właśnie dlatego nie pomijaj tej kwestii przy czynnościach konserwacyjnych. Jednocześnie zadbaj o prawidłowe dopasowanie środka smarującego. To pozwoli Ci utrzymać układ w dobrym stanie technicznym, co znacząco zredukuje ponoszone przez Ciebie koszty eksploatacyjne.

Kiedy wymienić olej hydrauliczny w maszynie CAT?

Zaleca się, aby wymiana oleju hydraulicznego w maszynie CAT przeprowadzana była mniej więcej co 3000 mtg. W rzeczywistości wartość ta może ulegać pewnym wahaniom. Wszystko zależy bowiem od szeregu czynników, w tym:

  • warunków pracy,
  • rodzaju wykonywanych zadań,
  • zastosowanej technologii,
  • jakości zastosowanego wcześniej oleju,
  • zaleceń producenta w odniesieniu do konkretnego modelu maszyny.
Zobacz:   Do czego służą farbki do tortu? Dowiedz się, jak można je wykorzystać

Może więc się okazać, że wymiana oleju powinna odbywać się znacznie częściej – np. w przypadku pracy w ekstremalnych warunkach czy też przy dużych obciążeniach. Znając rolę tego środka smarującego, z pewnością sam stwierdzisz, że nie warto opóźniać tego procesu.

To jednak nie wszystko. Przyjrzyj się również jakości produktu, który chcesz zastosować. Jest to jeden z głównych powodów, dla których warto zainwestować w oryginalny olej hydrauliczny do maszyn Caterpillar. Zagwarantuje Ci on nie tylko zgodność z wymaganiami producenta, lecz również spełnienie najwyższych standardów jakościowych. Zajrzyj pod link https://serwis-mot.eu/pl/c/Oleje-hydrauliczne/278. W ofercie tego e-sklepu znajdziesz oleje hydrauliczne opracowane przez firmę Caterpillar – i to w naprawdę atrakcyjnej cenie.

Komentarze