POLREGIO przygotowało kolejną niezwykłą przygodę dla wszystkich miłośników kolei. Już za kilka dni wyjątkowa wycieczka pociągiem do Parowozowni Wolsztyn.

Podróż w czasie dla miłośników kolei - wycieczka pociągiem do Parowozowni Wolsztyn
Parada parowozów w Parowozowni Wolsztyn – fot. parowozowniawolsztyn.pl

Już w najbliższą sobotę, 20 maja, możecie doświadczyć prawdziwej podróży w czasie, usłyszycie stukot kół i poczujecie magię parowozu. To wydarzenie jest częścią akcji „Poczuj przygodę odkrywając lubuskie pociągami POLREGIO„. Dla wielbicieli kolei i wszystkich poszukiwaczy niezapomnianych doświadczeń, wycieczka pociągiem do Parowozowni Wolsztyn będzie prawdziwą gratką.

Głównym punktem tej wyprawy jest Parowozownia Wolsztyn, która ma już 116 lat i jest jedynym miejscem na świecie, gdzie niemal codziennie parowozy są wykorzystywane do prowadzenia regularnych pociągów pasażerskich po lokalnych trasach. W tej wyjątkowej lokalizacji będziecie mieli okazję podziwiać potężne lokomotywy, które przeniosą Was w świat z dawnych lat. Parowozownia nie jest jedynie skansenem – to prawdziwie działające miejsce, gdzie można zobaczyć warsztaty, maszyny i urządzenia, które służą utrzymaniu i naprawie tych wspaniałych pojazdów.

Zobacz:   Żarskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt odnowione dzięki wsparciu Panattoni i Dekpol Budownictwo

Zielona Góra: Wycieczka pociągiem do Parowozowni Wolsztyn

Aby wziąć udział w tej niezwykłej podróży, wystarczy zakupić bilet. Można je nabyć w kasie biletowej na stacji w Zielonej Górze lub, po wcześniejszej rezerwacji, u kierownika pociągu. Należy jednak pamiętać, że liczba biletów jest ograniczona, dlatego warto się spieszyć. Rezerwacje są możliwe poprzez wysłanie e-maila na adres rezerwacja.zielonagora@polregio.pl. W treści maila należy podać imię i nazwisko, stację rozpoczęcia podróży, numer telefonu kontaktowego oraz liczbę rezerwowanych biletów. Rezerwacje są przyjmowane od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00.

Zobacz:   Będą zakłócenia na kolei. Od niedzieli strajk niemieckich przewoźników kolejowych DB Regio i Laenderbahn. Jak zwrócić bilety?

Cena przejazdu z Zielonej Góry Głównej do Wolsztyna i z powrotem wynosi 75,00 zł. Przysługują również ulgi ustawowe, które obowiązują od powyższej ceny.

W tym roku, przewoźnik przygotował aż 6 wycieczek śladami najpiękniejszych miejsc województwa lubuskiego. Wycieczka do Parowozowni Wolsztyn jest drugą z cyklu „Poczuj przygodę odkrywając lubuskie pociągami POLREGIO”. Kolejną wyprawę zaplanowano na 17 czerwca, tym razem z Gorzowa Wielkopolskiego do Łagowa. Jeśli chcecie poznać wszystkie destynacje, koniecznie pobierzcie plakat z pełną listą miejsc do odwiedzenia dostępny na stronie internetowej POLREGIO.

Komentarze