Ruszyła akcja policji mająca na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach w czasie długiego majowego weekendu. Kierowców czekają wzmożone kontrole na drogach całej Polski. Policjanci ruchu drogowego będą kontrolować stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierowców, a także reagować na wszelkie przypadki łamania prawa i niebezpiecznej jazdy.

Rozpoczęła się majówka, razem z nią ruszyły wzmożone kontrole na drogach w całym kraju
fot. Lubuska Policja

W czasie majówki ruch na drogach gęstnieje i pojawiają się kierowcy, którzy nie zawsze zachowują się odpowiedzialnie. Właśnie dlatego, jak co roku, policja zdecydowała się na zwiększenie liczby patroli i wzmożone kontrole na drogach w całym kraju. Wyposażeni w drony, alkomaty i testery narkotykowe policjanci będę kontrolować stan psychofizyczny kierowców i zwracać uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zasad bezpieczeństwa, takich jak używanie pasów czy korzystanie z fotelików dla dzieci.

Zobacz:   (Nie)Trzeźwy poranek na DK32

Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze jest najczęstszą przyczyną wypadków. Właśnie dlatego policjanci będą zwracać szczególną uwagę na ten problem i reagować natychmiastowo i stanowczo na wszelkie wykroczenia.

O co jeszcze warto zadbać ruszając na majówkę samochodem? Przede wszystkim o o stan techniczny swojego pojazdu, bo również na to będą zwracać uwagę funkcjonariusze. Podstawą jest skontrolowanie oświetlenia, płynów eksploatacyjnych i opon. Kilka minut poświęconych na te czynności może uchronić nas od słonego mandatu i zatrzymania dowodu rejestracyjnego.

Przede wszystkim jednak pamiętajmy aby za kierownicę siadać trzeźwym i wypoczętym. Jeśli czujemy zmęczenie, lepiej zjechać na parking i odpocząć przed kontynuowaniem jazdy.

Komentarze