- Ogłoszenie społeczne -

O pożarach dwóch maszyn rolniczych poinformowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żarach. Do pożarów w których spłonęły maszyny rolnicze doszło we Włostowie oraz Tucholi Żarskiej. Strażacy przypominają o zaopatrzeniu się w podręczny sprzęt gaśniczy, który może pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się ognia.

Pożary ściernisk we Włostowie i Tucholi Żarskiej. Spłonęły maszyny rolnicze 1
fot. Pixabay

Pierwsze zgłoszenie, dyżurny żarskiej jednostki został otrzymał we wtorek, 28 lipca, przed południem. Pożar we Włostowie obejmował ściernisko. Gdy na miejsce dotarły dwa zastępy JRG w Żarach oraz pobliskiej OSP Bieniów, strażacy zastali palące się ściernisko na powierzchni 1 hektara oraz objętą pożarem prasę do zwijania słomy. Akcja gaśnicza trwała ponad godzinę, maszyna rolnicza uległa całkowitemu spaleniu.

Następnego dnia strażacy zostali wezwani do podobnego zdarzenia. Pożar w Tucholi Żarskiej wybuchł wieczorem, a informacja o nim dotarła do JRG w Żarach o godzinie 18:26. Tu również ogniem zajęło się 80 arów ścierniska oraz prasa do słomy. – Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG Lubsko oraz jednostek OSP Stara Woda i Zabłocie. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu pożaru. – poinformowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żarach.

Strażacy przypominają aby zaopatrzyć się w podręczny sprzęt gaśniczy. Podczas trwających prac na polach w takich wysokich temperaturach jakie mamy obecnie, podręczne gaśnice mogą ograniczyć rozprzestrzeniania się ognia.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz