O pożarach dwóch maszyn rolniczych poinformowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żarach. Do pożarów w których spłonęły maszyny rolnicze doszło we Włostowie oraz Tucholi Żarskiej. Strażacy przypominają o zaopatrzeniu się w podręczny sprzęt gaśniczy, który może pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się ognia.

spłonęły maszyny rolnicze
fot. Pixabay

Pierwsze zgłoszenie, dyżurny żarskiej jednostki został otrzymał we wtorek, 28 lipca, przed południem. Pożar we Włostowie obejmował ściernisko. Gdy na miejsce dotarły dwa zastępy JRG w Żarach oraz pobliskiej OSP Bieniów, strażacy zastali palące się ściernisko na powierzchni 1 hektara oraz objętą pożarem prasę do zwijania słomy. Akcja gaśnicza trwała ponad godzinę, maszyna rolnicza uległa całkowitemu spaleniu.

Zobacz:   Pożar w Żarach: "Prawdopodobną przyczyną było podpalenie". Sklep monopolowy spłonął doszczętnie

Następnego dnia strażacy zostali wezwani do podobnego zdarzenia. Pożar w Tucholi Żarskiej wybuchł wieczorem, a informacja o nim dotarła do JRG w Żarach o godzinie 18:26. Tu również ogniem zajęło się 80 arów ścierniska oraz prasa do słomy. – Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG Lubsko oraz jednostek OSP Stara Woda i Zabłocie. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu pożaru. – poinformowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żarach.

Strażacy przypominają aby zaopatrzyć się w podręczny sprzęt gaśniczy. Podczas trwających prac na polach w takich wysokich temperaturach jakie mamy obecnie, podręczne gaśnice mogą ograniczyć rozprzestrzeniania się ognia.