Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa 22-latka, który w sierpniu tego roku ukradł kartę bankomatową znajomemu i za jej pomocą okradł go z pieniędzy. Sprawą zajęli się policjanci z Gubina. Podejrzany mężczyzna usłyszał łącznie trzynaście zarzutów.

Okradł go kolega
fot. Pixabay

W poniedziałek, 10 sierpnia, policjanci z Gubina otrzymali zgłoszenie o kradzieży karty bankomatowej i nieautoryzowanej wypłacie pieniędzy z konta. Sprawa przydzielona została funkcjonariuszom referatu kryminalnego, którzy w wyniku podjętych działań operacyjnych wytypowali podejrzanego. Już dzień po zawiadomieniu złodziej wpadł w ręce policji i został zatrzymany do wyjaśnienia.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Okradł go kolega

Pokrzywdzony nie przypuszczał, że złodziejem może okazać się jego znajomy. Jak ustalono, 22-latek wykorzystując stan upojenia alkoholowego swojego kolegi, ukradł mu kartę bankomatową, i przez kilka dni wypłacał z jego konta po kilkaset złotych. Wartość poniesionych przez pokrzywdzonego strat to blisko trzy tysiące złotych.

Podczas przesłuchania mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży karty bankomatowej, siedem zarzutów dokonania wypłaty pieniędzy za pomocą wcześniej skradzionej karty, a także pięć usiłowań wypłaty pieniędzy za pomocą skradzionej karty, łącznie trzynaście zarzutów. Akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął już do Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim.