Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa 22-latka, który w sierpniu tego roku ukradł kartę bankomatową znajomemu i za jej pomocą okradł go z pieniędzy. Sprawą zajęli się policjanci z Gubina. Podejrzany mężczyzna usłyszał łącznie trzynaście zarzutów.

Okradł go kolega
fot. Pixabay

W poniedziałek, 10 sierpnia, policjanci z Gubina otrzymali zgłoszenie o kradzieży karty bankomatowej i nieautoryzowanej wypłacie pieniędzy z konta. Sprawa przydzielona została funkcjonariuszom referatu kryminalnego, którzy w wyniku podjętych działań operacyjnych wytypowali podejrzanego. Już dzień po zawiadomieniu złodziej wpadł w ręce policji i został zatrzymany do wyjaśnienia.

Okradł go kolega

Pokrzywdzony nie przypuszczał, że złodziejem może okazać się jego znajomy. Jak ustalono, 22-latek wykorzystując stan upojenia alkoholowego swojego kolegi, ukradł mu kartę bankomatową, i przez kilka dni wypłacał z jego konta po kilkaset złotych. Wartość poniesionych przez pokrzywdzonego strat to blisko trzy tysiące złotych.

Zobacz:   Potrącenie rowerzysty w Gubinie. Policja publikuje nagranie wypadku "ku przestrodze"

Podczas przesłuchania mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży karty bankomatowej, siedem zarzutów dokonania wypłaty pieniędzy za pomocą wcześniej skradzionej karty, a także pięć usiłowań wypłaty pieniędzy za pomocą skradzionej karty, łącznie trzynaście zarzutów. Akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął już do Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim.