#zostanwdomu – ten hashtag pojawia się w ostatnich dniach niemal przy każdym wpisie spotykanym w mediach. W związku z ogłoszonym w Polsce stanem epidemii po miastach jeżdżą radiowozy z apelem do mieszkańców aby pozostać w domach i unikać zgrupowań.

zostanwdomu
#zostańwdomu – fot. Pixabay

Przypomnijmy, że wraz z ogłoszeniem stanu epidemii w Polsce, wprowadzono liczne obostrzenia. Wychodzenie z domu zostało ograniczone do niezbędnego minimum. Jeżeli nie ma ku temu wyraźnej potrzeby, wynikającej z konieczności zaspokojenia podstawowych potrzeb, nie wychodźmy z domu. Spotykanie się z ludźmi zwiększa ryzyko zarażenia i w konsekwencji przeniesienia choroby na bliskie nam osoby. Można wyjść po zakupy, do apteki, czy do lekarza. Dozwolone są podróże do pracy. Jeśli chodzi o spacery, to zalecane jest ograniczanie ich do minimum. Gdy wybieramy się na przechadzkę to tylko w towarzystwie jednej osoby lub najbliższej rodziny – przypomina dolnośląska Policja.

Głogowscy, strzelińscy, wałbrzyscy, świdniccy czy też oławscy policjanci, apelują codziennie o pozostawanie w domach i nienarażanie siebie, rodzin oraz pozostałych mieszkańców na niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem. Apele policjantów możemy usłyszeć z poruszających się po miastach i powiatach radiowozów.