Mężczyznę, który w minioną niedzielę spadł z urwiska przy szlaku na Śnieżkę uratował dzielnicowy z Międzyrzecza przebywający wraz z partnerką na urlopie.

Mężczyzna spadł z urwiska przy szlaku na Śnieżkę. Pomógł mu dzielnicowy z Międzyrzecza
fot. Lubuska Policja

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie, 3 października, na górskim szlaku w Karkonoszach prowadzącym na Śnieżkę. Spacerująca para zauważyła jak mężczyzna przed nimi stracił równowagę, potknął się o kamienny murek i wypadł ze szlaku wprost na strome kamienne urwisk, zatrzymując się 2 metry niżej. Gdy próbował się podnieść na śliskich kamieniach, przekoziołkował kolejne kilka metrów po stromym zboczu.

Mężczyzna spadł z urwiska przy szlaku na Śnieżkę. Uratował go policjant na urlopie

Z pomocą mężczyźnie, który spadł z urwiska ruszył policjant z Międzyrzecza, st. sierżant Jakub Pendrak, który wspólnie z partnerką przebywał akurat na urlopie. Dzielnicowy wziął na siebie przeprowadzenie akcji ratunkowej na stromym zboczu. Wydając konkretne i sprecyzowane polecenia zebranym gapiom, przeszedł przez kamienny murek i asekurowany przez jednego ze świadków zsunął się do poszkodowanego mężczyzny, trzymającego się kamienia by nie stoczyć się w dół.

Zobacz:   Dzielnicowy z Żar uratował życie pasażerce samochodu

Mężczyzna, który chwilę wcześniej spadł z urwiska był ranny. Posiadał kilka ran głowy, rąk i nóg i z ledwością utrzymywał się na bocznej ścianie. Panu Jakubowi udało się wyciągnąć go na swoją wysokość a następnie, z pomocą świadków, wciągnąć w bezpieczne miejsce na szlaku, gdzie udzielił mu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Poszkodowanego mężczyznę przejęli ratownicy karkonoskiego oddziału GOPR, którzy po chwili pojawili się na miejscu zdarzenia. Cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie dla poszkodowanego.