Już kilkanaście minut po zdarzeniu, ujęto sprawcę wypadku do którego doszło na ulicy Nowy Świat w Legnicy. Kierowca Audi potrącił pieszego, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia.

miejsca wypadku
Legnica. Wypadek na ulicy Nowy Świat – fot. Policja.pl

Legnicka Policja poinformowała o zdarzeniu do którego doszło na ulicy Nowy Świat w którym kierowca Audi, potrącił prawidłowo przechodzącego przez jezdnię 34-latka a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Na szczęście całe zajście widział świadek, który zapamiętał numeru rejestracyjne samochodu sprawy wypadku.

Kierowcę Audi zatrzymano już po kilkunastu minutach na ulicy Jaworzyńskiej w Legnicy. To 20-letni mieszkaniec powiatu legnickiego – od razu przyznał się do ucieczki z miejsca wypadku. Jak tłumaczył funkcjonariuszom, był przestraszony całą sytuację i dlatego nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu – informuje Komenda Miejska Policji w Legnicy.

Zobacz:   Poszukiwany trzema listami gończymi zatrzymany podczas kontroli drogowej

Samochód, którym młody kierowca spowodował wypadek, został zabezpieczony przez pomoc drogową a on sam trafił do aresztu gdzie przedstawiono mu zarzuty spowodowania wypadku drogowego i oddalenia się z miejsca zdarzenia. Grozi mu na nawet do 12 lat pozbawienia wolności.