Uniwersytet Wrocławski ogłosił konkurs na pamiętnik „Most-granica”, w którym zachęca mieszkańców Gubina, Słubic oraz Zgorzelca do podzielenia się swoimi opowieściami o życiu w mieście przygranicznym.

Konkurs na pamiętnik "Most-Granica". Podziel się swoją opowieścią o życiu w mieście przygranicznym
Konkurs na pamiętnik „Most-Granica” – fragment plakatu konkursowego – fot. Uniwersytet Wrocławski

Konkurs „Most-granica” ma na celu zebranie wspomnień i utrwalenie przeobrażeń granicy, zarówno tych związanych z pandemią COVID-19, jak i wcześniejszych. Socjologowie z Uniwersytetu Wrocławskiego zachęcają mieszkańców do przygotowania wypowiedzi pisemnej lub ustnej, w której odniosą się do granicy.

Pamiętnik „Most-granica” ma na celu zebranie opowieści i utrwalenie, jak przeobrażenia granicy były doświadczane i jak zapisały się w pamięci osób, które żyją w jej bliskości. To także szansa na utrwalenie i przekazanie kolejnym pokoleniom historii, jak przeobrażenia granicy wpłynęły na codzienne życie i jakie emocje wzbudzały w mieszkańcach miasta. Konkurs jest przeznaczony zarówno dla osób pełnoletnich, jak i niepełnoletnich, przy czym w przypadku niepełnoletnich wymagana jest zgoda prawnego opiekuna.

Zobacz:   Groźne potrącenie na przejściu dla pieszych w Słubicach. Mężczyzna trafił do szpitala śmigłowcem LPR

W konkursie przewidziano nagrody pieniężne o łącznej puli 20 tysięcy złotych. Wspomnienia będą zbierane do 15 września 2023 roku, a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi przed 15 grudnia 2023. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej konkursu lub pisząc na adres mailowy.

Komentarze