W piątek do Centrum Pomocowego w Urzędzie Marszałkowskim dotarł kolejny transport z żywnością i środkami higieny dla uchodźców. Cześć darów wysłano do Biura Zamiejscowego UMWL w Gorzowie. To już kolejny transport darów do Lubuskiego Samorządowego Centrum Pomocowego w Urzędzie Marszałkowskim zakupiony z puli 100 tys. zł przekazanych przez zarząd województwa lubuskiego z rezerwy kryzysowej.

Kolejny transport darów w lubuskich Centrach Pomocowych. UMWL: "Potrzeba chleba i bułek!"
fot. Lubuskie.pl

W piątek, 8 kwietnia, dojechały do nas środki czystości oraz higieny osobistej. Wolontariusze posegregowali produkty i przygotowali pakiety, które otrzymują zgłaszający się do Centrum Pomocowego uchodźcy. Część darów niezwłocznie przeładowaliśmy do busa i wysłaliśmy do drugiego punktu naszego Lubuskiego Samorządowego Centrum Pomocowego, który utworzyliśmy w Biurze Zamiejscowym UMWL przy ul. Mościckiego 6 w Gorzowie. – informuje Urząd Marszałakowski w przesłanym komunikacie.

Zobacz:   Małżeństwo seniorów zatrzasnęło się w rozgrzanym samochodzie. Interweniowała Policja

Tych rzeczy najbardziej potrzebują uchodźcy z Ukrainy

W Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze oraz w Biurze Zamiejscowym w Gorzowie Wlkp. codziennie czynne są Lubuskie Samorządowe Centra Pomocowe. Tu uchodźcy z Ukrainy mogą zaopatrywać się w najpotrzebniejsze produkty: żywność, odzież, chemię gospodarczą, pościel itp. Tutaj też dostarczają dary Lubuszanie, które potem segregują i wydają potrzebującym nasi wolontariusze.

W tych trudnych czasach solidaryzujemy się z Ukrainą – podkreślała w swoim wystąpieniu podczas kwietniowej sesji Sejmiku Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak. – Pomagamy i tym uchodźcom z Ukrainy, którzy dotarli do nas, i tym Ukraińcom, którzy walczą. Z budżetu samorządu województwa lubuskiego przeznaczyliśmy do tej pory na pomoc dla Ukrainy ponad 7 mln zł, a będzie jeszcze więcej.

Na liście rzeczy i produktów, których najbardziej brakuje w Lubuskim Samorządowym Centrum Pomocowym w pierwszej kolejności wymieniane jest pieczywo, wszelkiego rodzaju chleby i bułki ale również słodycze, mleko UHT. Potrzebne są też proszki do prania, szampony, żele pod prysznic, odżywki do włosów, antyperspiranty, kremy i maszynki do golenia.

Zobacz:   Groził, że skoczy z mostu. Zrezygnował po rozmowie z policjantem

Punkty Lubuskiego Samorządowego Centrum Pomocowego czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 18:00 w sobotę i niedzielę w godzinach od 12:00 do 17:00. Dary można dostarczać od godziny 8.

  • w Zielonej Górze – Sala Kolumnowa Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Podgórnej 7
  • w Gorzowie Wlkp. – Biuro Zamiejscowe UMWL przy ul. Mościckiego 6