Wczoraj w Słubicach termometry pokazały 34,5°C. Niedziela, 19 czerwca, zapowiada się jeszcze cieplejsza. Po upalnym poranku synoptycy zapowiadają, że w regionie temperatura w ciągu dnia wzrośnie jeszcze mocniej. Ekstremalne upały w Lubuskiem przyniosą nam dzisiaj nawet 37 stopni w cieniu. Dla wszystkich lubuskich powiatów wydano stosowne ostrzeżenia II stopnia (w trzystopniowej skali).

Ekstremalne upały w Lubuskiem. W niedzielę nawet 37 stopni w cieniu!
fot. Pixabay

Ekstremalne upały w Lubuskiem

Afrykańskie upały w Lubuskiem odczują mieszkańcy całego regionu. Temperatura w wielu miejsca przekroczyła już 28°C. W ciągu najbliższych 2-3 godzin w regionie temperatura przekroczy 30°C a w ciągu dnia słupki rtęci na termometrach Lubuszan poszubują jeszcze wyżej. Według synoptyków IMGW temperatura maksymalna wyniesie dzisiaj od 32°C do 35°C, a miejscami nawet 37°C. Nieco wytchnienia powinno przyjść dopiero w godzinach wieczornych.

Zobacz:   Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku działa już 15 lat

Sprawdź: Najnowsze ostrzeżenia meteorologiczne przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi w Regioneo.pl

Nie zapominajmy, że podawane temperatury to wortości prognozowane w cieniu. Takie temperatury są już niebezpieczne dla zdrowia i życia, szczególnie osób starszych i dzieci. W godzinach największego nasłonecznienia 10-17 należy unikać słońca a najlepiej nie wychodzić z domu jeśli nie jest to konieczne. Nie zapominajmy również o częstym piciu wody. Nieco wytchnienia powinno przyjść dopiero w godzinach wieczornych.