Andrzej Duda wygra wyścig o fotel prezydencki z niewielką przewagą nad Rafałem Trzaskowskim, urzędujący prezydent otrzyma bowiem 51% głosów, podczas gdy kandydat Koalicji Obywatelskiej otrze się o wygraną zbierając 49% głosów – wynika z prognoz analityków BETFAN. Ich zdaniem frekwencja wyborcza w drugiej turze wyniesie co najmniej 64,5%. W województwie lubuskim zwycięży jednak Rafał Trzaskowski z wynikiem 60%, przy frekwencji na poziomie 61,5%. W samym Gorzowie Wielkopolskim zdobędzie on 61% głosów.

kto wygra wybory
Analitycy o wyniku drugiej tury Wyborów Prezydenckich 2020 – fot. materiały prasowe BETFAN

Co ciekawe, według analiz jednego z największych legalnych polskich bukmacherów, Andrzej Duda będzie miał przewagę nad Rafałem Trzaskowskim w zaledwie 6 województwach: podkarpackim, gdzie zdobędzie najwyższy wynik 70,5%, lubelskim z 66%, świętokrzyskim z 64,5%, podlaskim z 60,5%, małopolskim z 60% oraz w łódzkim z 54,5%. Mimo to zdoła w ostatecznym rozrachunku pokonać urzędującego prezydenta stolicy.

Zobacz:   Nowe tablice informacyjne i edukacyjne na terenie obszarów Natura 2000 w Lubuskiem

Rafał Trzaskowski wygra wybory, obok Lubuskiego, także w Pomorskiem z wynikiem 61,5%, Zachodniopomorskiem z 59%, Wielkopolskiem z 56%, Dolnośląskiem z 55%, Opolskiem z 54,5%, Kujawsko-Pomorskiem z 53,5% oraz Warmińsko-Mazurskiem z 52,5%. Według analityków BETFAN najmniejszą przewagę Rafał Trzaskowski uzyska w województwach mazowieckim i śląskim – po 51,5%. Na swojego prezydenta zagłosują jednak w większości mieszkańcy Warszawy – zdobędzie on w stolicy poparcie na poziomie 67,5%. Na Trzaskowskiego postawią też mieszkańcy kolejnych pięciu największych miast w Polsce. Zwycięży on w Krakowie z wynikiem 58,5%, Łodzi z 63%, Wrocławiu z 65%, Poznaniu z 69,5% oraz Gdańsku z 68%. Nie wystarczy to jednak, by objąć urząd Prezydenta RP.

Zobacz:   Nowe tablice informacyjne i edukacyjne na terenie obszarów Natura 2000 w Lubuskiem

Według analiz bukmachera, frekwencja w II turze wyborów wyniesie 64,5%.

Na początku zeszłego tygodnia zapytaliśmy Was na profilu Regioneo.pl na Twitterze o to, kto jest Waszym faworytem w wyścigu o fotel Prezydenta RP. Ponad 98% głosujących w ankiecie czytelników naszego portalu opowiedziało się za Rafałem Trzaskowskim. Głos na Andrzeja Dudę oddało zaledwie 1,9% czytelników Regioneo.

https://regioneo.pl/wiadomosci/lubuskie/3211,wyniki-ii-tury-wyborow-prezydenckich-2020-w-lubuskiem/