Od czwartku, 22 października, kobiety w całej Polsce protestują przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że możliwość przerwania ciąży w przypadkach ciężkiego upośledzenie lub choroby płodu jest niezgodna z Konstytucją i zapowiadają kolejne protesty kobiet w lubuskich miastach.

kolejne protesty kobiet w lubuskich miastach
Ogólnopolski Strajk Kobiet – fot. Facebook

Wyrok, który w praktyce oznacza złamanie aborcyjnego kompromisu i zaostrzenie prawa aborcyjnego w Polsce rozwścieczył kobiety. Odpowiedzią na orzeczenie TK są wielotysięczne manifestacje w całym kraju. Również w naszym regionie, ludzie skrzykują się na spontaniczne marsze protestacyjne przeciwko wprowadzeniu zakazu aborcji oraz przeciwko partii rządzącej aktualnie w kraju.

Zobacz:   182 ochotników rozpoczęło szkolenie w 12 Wielkopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej

#ToJestWojna

Protest kobiet odbył się m.in w Żarach. W ogromnej niedzielnej manifestacji przeciwników odbierania praw kobietom uczestniczyło kilka tysięcy osób z Żar, Żagania i okolic. Swój sprzeciw przeciwko zaostrzaniu przepisów, pokazały również mieszkanki Zielonej Góry.

Zapowiadane są protesty w kolejnych lubuskich miastach. Według informacji na portalach społecznościowych, kolejne manifestacje planowane są m.in. w Dębnie, Gorzowie Wielkopolskim, Kostrzynie nad Odrą, Świebodzinie, Słubicach, Międzyrzeczu, Zielonej Górze i w Nowej Soli gdzie swój udział w wydarzeniu zadeklarowało już kilka tysięcy osób a także w kolejnych dniach w Żaganiu, Krośnie Odrzańskim i Gubinie.

Zobacz:   Zaginęła 51-letnia Olga Ratajczak. Od soboty nie ma z nią żadnego kontaktu

Zachęcamy do nadsyłania listów i Waszych publikacji. Regioneo.pl to miejsce w którym możecie podzielić się sprawami, które Was interesują lub bulwersują oraz zwrócić uwagę na problemy, którymi warto się zająć i przedstawić opinii publicznej. Opublikujemy Twój materiał. Prześlij swój news lub artykuł klikają tutaj lub wysyłając list na adres redakcja@regioneo.pl