Dwa lubuskie szpitale znalazły się rankingu 100 najlepszych lecznic opublikowanym przez dziennik Rzeczpospolita. Na 18. miejscu znalazł się szpital w Nowej Soli, a na 26 miejscu Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp.

Dwa lubuskie szpitale w złotej 100-ce Rzeczpospolitej
W pierwszej setce rankingu pojawiły się dwa lubuskie szpitale m.in. Wielospecjalistyczny szpital SP ZOZ w Nowej Soli – fot. Google Street View

Jak co roku dziennik Rzeczpospolita opublikował Ranking Szpitali. Ranking bezpieczny szpital oparty jest o badanie ankietowe dotyczące jakości świadczeń medycznych w placówkach opieki zdrowotnej. W badaniu uczestniczą te szpitale, które dobrowolnie chcą skonfrontować swoje funkcjonowanie z innymi placówkami. Badania przeprowadzone były w tym roku, jednak oceniały rok 2019. W złotej setce znalazły się dwa najlepsze lubuskie szpitale: Wielospecjalistyczny Szpital SP ZOZ w Nowej Soli (18. miejsce) oraz Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. (26. miejsce).

Zobacz:   #OdraNasŁączy. Pierwsza międzynarodowa Akcja Czysta Odra własnie ruszyła

Szpital w Gorzowie jeszcze w 2008 roku był najbardziej zadłużona lecznicą w kraju. Dzięki determinacji, zaangażowaniu i skutecznym działaniom marszałek, szpital udało się oddłużyć i teraz lecznica inwestuje i rozwija się.

Zmodernizowaliśmy wiele oddziałów, szpital zyskał wysokospecjalistyczny sprzęt, jak np. PET. Dzięki prowadzonym inwestycjom, szpital poszerza zakres świadczonych usług. To przede wszystkim Ośrodek Radioterapii, czy baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Obecnie kończymy rozbudowę szpitala o oddziały anestezjologii i intensywnej terapii oraz hematologii. Celem tych wszystkich działań jej poprawa jakości leczenia oraz poprawa dostępności do świadczeń medycznych. – mówi Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego – Jak pokazuje ranking, te działania są skuteczne – zauważyła.