Lubuscy policjanci zaczęli obserwować zachowania kierowców i pieszych także z nieba. Dzięki wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu policja kontroluje kierowców z drona.

Lubuska policja kontroluje kierowców z drona
fot. Policja.pl

Do zwalczania drogowego piractwa i zapewniania bezpieczeństwa wszystkim podróżnym, lubuscy policjanci wykorzystują wiele specjalistycznych urządzeń i pojazdów. Są to między innymi nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami, szybkie i zwinne motocykle, nowoczesne urządzenia służące do mierzenia prędkości i stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu, a od kilku dni także drony.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Lubuska policja kontroluje kierowców z drona

Bezzałogowe statki powietrzne zostały po raz pierwszy wykorzystane przez lubuskich policjantów w piątek, 26 marca, gdy realizowali oni działania poświęcone bezpieczeństwu niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dzięki, posiadającej 30-krotny zoom, kamerze zamontowanej do drona, mundurowi z powietrza mogli dostrzec niebezpieczne zachowania kierowców jak i pieszych.

Do obsługi urządzenia niezbędnych jest dwóch funkcjonariuszy. Jeden z nich odpowiada za sterowanie dronem, a drugi kamerą. Gdy ujawnią z powietrza przypadek łamania prawa drogowego, informują o tym najbliższy zmotoryzowany patrol, który ma możliwość szybkiego wyciągnięcia konsekwencji wobec sprawcy.

Policjanci ruchu drogowego zapowiadają, że będą teraz stale korzystać z dronów, by móc jeszcze skuteczniej zwalczać drogowych piratów i zapewniać bezpieczeństwo podróżnym na terenie całego województwa.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz