Do 30 kwietnia br. przedłużono nabór wniosków na szczepienia przeciwko grypie dla osób w wieku 65 lat i więcej. Grypa jest ostrą chorobą zakaźną układu oddechowego. Jej przebieg może być szczególnie groźny dla osób z grup ryzyka. Największy odsetek zgonów notuje się wśród seniorów.

Szczepienia przeciwko grypie - przedłużono nabór wniosków dla seniorów 65+
fot. Pixabay

Przyjęliśmy w uchwale budżetowej środki w wysokości 1 mln zł na realizację programu szczepień przeciwko grypie dla seniorów 65+. O dotacje mogą ubiegać się powiaty i gminy województwa lubuskiego. Mam nadzieję, że na kanwie szczepień przeciwko koronawirusowi, seniorzy będą też chcieli zaszczepić się przeciwko grypie – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. 

Zobacz:   LUW: Wizy dla kierowców z Ukrainy w transporcie międzynarodowym

Szczepienia przeciwko grypie: Lubuskie przedłuża nabór wniosków

Ze względu na szereg zapytań o warunki otrzymania dotacji oraz konieczność merytorycznych poprawek wniosków i procesu zatwierdzania programów polityki zdrowotnej, wydłużono termin składania wniosków wraz z możliwością korekty. Obecnie całkowita wartość złożonych wniosków przez jednostki samorządu terytorialnego wynosi ponad 460 tys. zł a maksymalna wartość dotacji – 100 tys. zł (do 50 proc. wartości programu w gminie/powiecie).

Celem udzielenia dotacji celowych są działania zmierzające do polepszenia stanu zdrowia osób w wieku 65 lat i więcej zamieszkujących na terenie naszego województwa oraz zwiększenie dostępu do szczepień. Rezultatem działań będzie zmniejszenie zachorowalności na grypę u osób w wieku 65+.