114 par zgłosiło się do programu in vitro, który od 4 lat finansuje samorząd województwa. To już czwarta edycja programu realizowanego przez samorząd województwa. W tym roku na ten cel przeznaczono 500 tys. zł. – Widzimy, że osoby dotknięte problemem niepłodności potrzebują naszego wsparcia, dlatego kontynuujemy te działania – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

In vitro w Lubuskiem: Do programu zgłosiło się 114 par. Brak wolnych miejsc
fot. Pixabay

Program dofinansowania in vitro w województwie lubuskim od pierwszej edycji spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. W tym roku nie ma już wolnych miejsc bo zgłosiło się aż 114 par. Stworzono listę rezerwową na której kilka kolejnych par oczekuje jeśli zwolnią się miejsca np. w przypadku brak kwalifikacji medycznej czy rezygnacji. W maju wykonano 21 procedur medycznych a na przełomie maja i czerwca powinny urodzić się kolejne dzieciaczki z zeszłorocznego programu. A potem kolejne po okresie wakacyjnym.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  Lubuskie Lato Filmowe 2021 w nowym terminie

Przypomnijmy, 2020 rok okazał się szczęśliwy dla aż 33 par, które poddały się procedurze zapłodnienia in vitro w ramach samorządowego programu. – To rekordowa liczba ciąż. Ale też w 2020 r. na pomoc Lubuszanom przeznaczyliśmy więcej środków niż w minionych latach. Zaprocentowały nowym życiem! – cieszy się marszałek Elżbieta Anna Polak.

Głównym celem programu „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro dla mieszkańców województwa lubuskiego” jest ograniczenie zjawiska niepłodności i bezdzietności u par kwalifikujących się do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego.

📎  VIII Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego oraz XII Ogólnopolskie Regaty Kajakowe Olimpiad Specjalnych zakończone

Kto może przystąpić do programu?

Do programu dofinansowania in vitro dla mieszkańców województwa lubuskiego mogą przystąpić pary, które nie mogą zajść w ciążę poprzez naturalną koncepcję oraz spełniają poniższe wymogi formalne oraz medyczne.

Głównymi kryteriami kwalifikacji par są:

  • zamieszkanie i zameldowanie na pobyt stały na terenie województwa lubuskiego
  • niemożliwość zrealizowania przez ponad rok planów rozrodczych metodą naturalną
  • wiek kobiety w przedziale 20-40 lat według rocznika urodzenia
  • spełnienie przez parę ustawowych warunków podjęcia terapii metodą zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie, lub przystąpienie do procedury dawstwa zarodka
📎  Nowe wakacyjne połączenie lotnicze Babimost-Rijeka

Realizatorem programu jest Medi Partner sp. z o.o. z Warszawy, a świadczenia wykonywane są w klinice InviMed Europejskie Centrum Macierzyństwa w Poznaniu.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz