W przededniu Święta Wojska Polskiego zorganizowano piknik wojskowy w Witnicy. Lubuszanie mogli zapoznać się z wojskowym sprzętem, porozmawiać z żołnierzami i przedstawicielami służb mundurowych o ich pracy oraz korzystać z przygotowanych atrakcji.

Piknik Wojskowy w Witnicy
fot. LUW//Portal Gov.pl

Jesteśmy w przededniu 101. Rocznicy Bitwy Warszawskiej, jednej z najważniejszych bitew w dziejach świata. Datę tę ustanowiono jako Święto Wojska Polskiego. Dziś i jutro w czasie pikników wojskowych możemy być wśród mieszkańców i pokazać czym dysponuje nasza armia, z której powinniśmy być dumni, Chcemy by mieszkańcy mieli okazję zapoznać się z wojskowym sprzętem oraz dowiedzieć się jak zostać żołnierzem – mówił wojewoda Władysław Dajczak w czasie rozpoczęcia pikniku.  

W tym roku organizujemy szereg imprez pod hasłem „Zostań żołnierzem” –  podkreślił generał Piotr Trytek dowódca 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, dodając – przygotowaliśmy szereg różnorodnego sprzętu wojskowego, stoisko promocyjne, które zachęcają do wojskowej służby. Mamy przygotowany również mobilny punkt szczepień i zachęcamy by z niego skorzystać.

Na mieszkańców, którzy odwiedzili Piknik Wojskowy w Witnicy czekała wojskowa grochówka, sprzęt wojskowy, stoiska promocyjne wojska i służb zespolonych, punkt promocyjny Europe Direct i animacje dla dzieci a także Mobilny Punkt Szczepień przeciw COVID-19. Na miejscu można było również wziąć udział w trwającym Narodowym Spisie Powszechnym.