Policjanci gorzowskiej drogówki prowadzili pościg za mężczyzną, który nie chciał się zatrzymać mimo wydawnych przez funkcjonariuszy poleceń. Pościg w Gorzowie Wielkopolskim zakończył się na parkingu przy jednej z ulic. Kierowca stawiał opór ale został skutecznie obezwładniony. W swoim organizmie miał prawie 3 promile alkoholu.

Pościg w Gorzowie Wlkp. Kierowca z 3 promilami wjechał w dwa auta
fot. Lubuska Policja

Pościg w Gorzowie Wlkp. rozpoczął się na ulicy Kostrzyńskiej w sobotę, 22 stycznia, po godzinie 19. Policjanci gorzowskiej drogówki otrzymali chwilę wcześniej informację o Renault Master, który wjechał na placu w dwa Volkswageny i uszkodził drzwi budynku gospodarczego. Gdy patrol pojawił się na miejscu i zauważył pojazd ze zgłoszenia, policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, jednak kierowca zamiast zatrzymać się do kontroli przyśpieszył i zaczął uciekać.

Zobacz:   Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki czujności policjanta po służbie. Wcześniej spowodował kolizję

Pościg zakończył się na parkingu przy ulicy Olimpijskiej. Kierowca stawiał jeszcze opór, ale został skutecznie obezwładniony przez patrol. Funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny alkohol. 44-latek został przebadany alkomatem, który wskazał niemal 3 promile w organizmie. Mężczyzna noc spędził w celi gorzowskiej komendy. Kolejnego dnia usłyszał zarzut jazdy pod wpływem alkoholu i niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co grozi mu do 5 lat więzienia.