Kierowcy z nieformalnej grupy, dobrze znanej policjantom ruchu drogowego, regularnie trafiają do notatników funkcjonariuszy z adnotacja o drogowych wykroczeniach. Policjanci wielokrotnie udaremnili próby driftów czy wyścigów. Podobnie było 8 czerwca na ulicy Złotego Smoka. Gdy na zlot tuningowanych aut w Gorzowie przyjechała Policja, kierowcy rozjechali się. Ale funkcjonariusze byli przygotowani na taki ruch dlatego patrole w mieście monitorowały trasę ich przejazdu. Kierowcy pojechali miedzy innymi w okolice nadwarciańskiego bulwaru.

Policja przerwała zlot tuningowanych aut w Gorzowie. 41 mandatów i 7 zatrzymanych dowodów rejestacyjnych
fot. KMP w Gorzowie Wlkp.

Tej nocy udało się zapobiec wyścigom i driftom na gorzowskich ulicach. Kierowcy do późnych godzin nocnych zmieniali swoje miejsce, podróżując przez miasto. To nie tylko mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego i okolic, ale także osoby spoza województwa lubuskiego. Policjanci wystawili tej nocy 41 mandatów karnych na kwotę ponad 12 tysięcy złotych, głównie za przekroczenie prędkości i stan techniczny auta.

Zobacz:   Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku: Oto największe, piłkarskie talenty w regionie!

Policja przerwała zlot tuningowanych aut w Gorzowie

Przyglądając się pojazdom, które przyjeżdżają na tego typu zloty, nietrudno zauważyć, że niektóre najpierw powinny trafić do warsztatu. Ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Wiszące elementy karoserii czy ich brak, opony bez bieżnika to tylko niektóre przykłady. Z tego powodu zatrzymano aż 7 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego stale podkreślają, że nie ma przyzwolenia na niebezpieczną jazdę. Funkcjonariusze znają nieformalne grupy kierowców, które spotykają się na gorzowskich ulicach, dzięki temu wielokrotnie już udaremniali próby driftów i wyścigów. Kierowcy mogą być pewni, że każda próba niebezpiecznej jazdy spotka się z reakcją służb.