Już w najbliższą niedzielę, 19 czerwca w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie gra miejska „Przygoda z Tatą”. Wydarzenie organizowane jest z okazji Dnia Ojca w ramach programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej i jest elementem kampanii wzmacniającej ojcostwo pod hasłem Ojcostwo – Przygoda życia. – Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej po raz drugi organizuje kampanię promującą zaangażowane ojcostwo. Udział w grze miejskiej „Przygoda z Tatą” będzie okazją do rodzinnych spotkań i wspólnej zabawy – powiedział wojewoda.

Gra miejska "Przygoda z Tatą"
fot. LUW, gov.pl

Celem gry jest wspólne spędzanie czasu na poznawaniu lokalnych atrakcji, ciekawych historycznie miejsc i budowanie w ten sposób poczucia lokalnej tożsamości. Szesnaście organizacji pozarządowych z różnych województw otrzymało finansowanie w ramach konkursu „Przygoda z Tatą”. 

Zobacz:   Koncert ABBA Symfonicznie w Gorzowie Wlkp.

Dzień Ojca będzie w tym roku kolejną okazją, gdzie we wszystkich województwach odbędą się gry miejskie „Przygoda z Tatą”, które będą miały za zadanie promowanie i budowanie wizerunku ojca oraz wzmacniania więzi rodzinnych. Będzie to również okazja do rodzinnych spotkań i wspólnej zabawy – podkreślił w czasie konferencji prasowej wojewoda Władysław Dajczak.

W Lubuskiem gra miejsca „Przygoda z Tatą” odbędzie się w Gorzowie Wielkopolskim, w najbliższą niedziele 19 czerwca. Serdecznie zapraszam wszystkich Lubuszan, do wzięcia udział w tej wspaniałej zabawie – dodał wojewoda.

Zobacz:   Policjant z Gorzowa uratował życie mężczyźnie. 42-latek trzymał list pożegnalny

W wydarzeniu wezmą udział drużyny składające się z ojców oraz dzieci. Na wszystkich uczestników zabawy czekać będą liczne atrakcje i nagrody. W Lubuskiem organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna w Gorzowie Wlkp.

W Gorzowie Wielkopolskim ten program będzie się nazywał „Razem z tatą podążamy śladami polskiej historii”. Przy okazji tego projektu chcemy pokazać piękno historii naszego miasta, historii Polski. Gra miejska rozpocznie się przy pomniku Józefa Piłsudskiego, ojca który patronuje polskiej wolności.  Następnie uczestnicy zabawy będą podążać trasą gorzowskiej historii. Po jej przejściu odbędzie się spotkanie na Starym Rynku, gdzie uczestnikom zostaną wręczone nagrody – powiedział prezes Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna Augustyn Wiernicki.

Zobacz:   Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki czujności policjanta po służbie. Wcześniej spowodował kolizję

Gra miejska „Przygoda z Tatą” realizowana jest w ramach programu „Ojcostwo – Przygoda życia” a organizatorem konkursu kierowanego do organizacji pozarządowych, które mają już doświadczenie w organizacji gier miejskich lub podobnych wydarzeń kierowanych do rodzin w przestrzeni publicznej jest Minister Rodziny i Polityki Społecznej.

Start gry miejskiej w Gorzowie Wielkopolskim „Przygoda z Tatą” godz. 15:00 przy pomniku Józefa Piłsudskiego. Udział w grze można potwierdzić wypełniając formularz zgłoszenia na stronie www.przygodaztatagorzow.pl