34-letnia mieszkanka Wrocławia znalazła 14 tysięcy złotych na ulicy w Gorzowie Wielkopolskim. Pieniądze leżały na drodze przez kilka minut. Wcześniej po zwiniętych banknotach niemal przejechała wywrotka, busy i osobówka.

Znalazła 14 tysięcy złotych na ulicy, zaniosła je do komisariatu
Kobieta znalazła 14 tysięcy złotych na ulicy. Pieniądze wypadły chwilę wcześniej jednemu z klientów stacji paliw. – fot. KMP w Gorzowie Wlkp.

Mieszkanka Wrocławia, która w sprawach służbowych pod koniec maja odwiedziła Gorzów Wielkopolski, znalazła na parkingu stacji paliw przy ul. Podmiejskiej zwinięte w rulon banknoty. W okolicy nie dostrzegła nikogo, komu pieniądze mogłyby wypaść więc powiadomiła obsługę stacji i zostawiła numer telefonu do kontaktu. Gdy przez kilka godzin nikt się po pieniądze nie zgłosił, dostarczyła gotówkę na komisariat.

Zobacz:   Kradzież portfela w punkcie krwiodawstwa. 28-latek zatrzymany dzięki szybkiej reakcji

Znalazła 14 tysięcy złotych na ulicy, gotówkę dostarczyła na komisariat

Po przeliczeniu okazało się, że w rulonie znajduje się aż 14 tys. złotych. Kobieta, która znalazła pieniądze na ulicy, przekazała wszystkie informacje funkcjonariuszom, którzy zabezpieczyli nagranie z monitoringu. Widać na nim jak na terenie stacji paliw jednemu z dwóch idących mężczyzn wypadły pieniądze. Leżały tak przez kilka kolejnych minut. Niemal przejechała po nich wywrotka, busy i osobówki. Nikt jednak pieniędzy nie zauważył. Dopiero po kilku minutach zwinięte banknoty podniosła 34-latka z Wrocławia, która w Gorzowie Wielkopolskim była w sprawach służbowych.

Zobacz:   18-latek z Sulechowa przeleciał przez rondo na wprost. Niedawno odebrał Prawo Jazdy [nagranie]

Policjanci ustalili właściciela pieniędzy, który tego dnia na stacji również był w sprawach służbowych. Brak gotówki zauważył dopiero po kilkunastu dniach. Gdy odbierał zgubę z komisariatu zapowiedział, że chce podziękować uczciwej mieszkance Wrocławia.