Gorzowscy policjanci ruchu drogowego z grupa SPEED zatrzymali prawa jazdy osobom, które w terenie zabudowanym pozwoliły sobie na zbyt wiele. Aż 14 kierowców w najbliższym czasie będzie musiało przesiąść się na miejsce pasażera. W miniony weekend na drogach było więcej patroli. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na prędkość i trzeźwość kierowców.

grupa speed
fot. Policja

Sporo pracy mieli gorzowscy funkcjonariusze, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo na drogach. Policjanci w miniony weekend pojawili się w wielu miejscach, by kontrolować prędkość i trzeźwość kierowców. Działania mundurowych potwierdzają, że są niezwykle ważne i potrzebne. Tylko w miniony weekend policjanci zatrzymali 14 praw jazdy. Wielu kierowców nadal nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia, jakie niesie ze sobą zbyt szybka jazda w terenie zabudowanym. To właśnie z tego powodu policjanci najczęściej zatrzymują uprawnienia. W czasie wakacji takich kierowców było 110.

Zobacz:   Rozpylał na policjantów gaz łzawiący. Poszukiwany 31-latek wpadł podczas kontroli drogowej

W ostatnie dni wakacji znacznie zmieniły się warunki, które panują na drogach. Padający deszcz nie jest ułatwieniem dla kierowców. Tym bardziej zaskakujące są prędkości, z którymi poruszają się niektórzy kierujący. Zbyt szybka jazda, niedostosowana do panujących warunków to nadal najczęstsza przyczyna drogowych tragedii. Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h niesie ze sobą ryzyko poważnego wypadku. Dlatego ci, którzy lekceważą te przepisy, tracą prawo jazdy i trzy miesiące muszą od kierownicy odpocząć.

Jesienne miesiące zawsze są wymagające dla kierowców. Deszczowa aura i szybciej zapadający zmrok ograniczają widoczność. To jeden z powodów, dla których reakcja i droga hamowania wydłuża się. Wyjeżdżając na drogę pamiętajmy nie tylko o swoim bezpieczeństwie.

Zobacz:   Policyjna eskorta lekarza na motocyklu. Pędził na operację ratującą życie