Pijany kierowca pługopiaskarki miał zajmować się obsługą trasy ekspresowej S3. Świadkowie na stacji paliw widzieli, jak nietrzeźwy wsiada do specjalistycznego pojazdu i rusza do pracy. Funkcjonariusze zatrzymali go na wjeździe na S3. W jego organizmie były niemal dwa promile alkoholu.

Pijany kierowca pługopiaskarki zatrzymany na wjeździe na S3
Pijany kierowca pługopiaskarki został zatrzymany na wjeździe na S3 – fot. Policja

Informacje o niepokojącej sytuacji trafiło do gorzowskich mundurowych w czwartek, 14 stycznia, przed godziną 21. Świadkowie zgłosili, że najprawdopodobniej nietrzeźwy mężczyzna był na stacji paliw w okolicach węzła Gorzów Północ, a następnie wsiadł do pługopiaskarki i odjechał w stronę centrum miasta. Chwilę później na miejscu był już gorzowski patrol, który szybko namierzył specjalistyczny pojazd.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
Zobacz:   Lubuscy paraolimpijczycy przywieźli 5 medali z igrzysk paraolimpijskich w Tokio

Pługopiaskarkę zauważono na wjeździe na drogę S3. Kierowca został natychmiast zatrzymany, by sprawdzić jego stan trzeźwości. Badanie trzeźwości potwierdziło, że mężczyzna jest pijany. 33-letni kierowca dużego, specjalistycznego auta kierował mając w organizmie niemal 2 promile alkoholu. Dzięki reakcji świadków, został zatrzymany tuż przed wjazdem na trasę ekspresową.

Pługopiaskarka przekazana została pracownikom, którzy pojawili się na miejscu. Kierowca noc spędził w gorzowskiej komendzie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. 33-letni obywatel Ukrainy odpowie za kierowaniem w stanie nietrzeźwości.

Zimowe utrzymanie dróg w Lubuskiem obejmie 1,5 tys. km dróg i może kosztować nawet 3 mln zł.

Zobacz:   Policja bada okoliczności tragedii na DK32 pod Zieloną Górą