Dwie osoby poniosły śmierć na miejscu w wyniku zderzenia trzech pojazdów na drodze krajowej numer 22. Wypadek w Wełminie miał miejsce na prostym odcinku drogi pomiędzy Gorzowem, a Strzelcami Krajeńskimi. Policja i Prokuratura wyjaśnia wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Droga na tym odcinku była zablokowana.

Śmiertelny wypadek w Wełminie. Zginęły 2 osoby. Prokuratura wyjaśnia okoliczności zdarzenia
fot. Policja

We wtorek, 9 stycznia, około godziny 6:30 policjantom ze Strzelec Krajeńskich zgłoszono wypadek w Wełminie, do którego doszło na drodze krajowej nr 22. Na miejscu błyskawicznie pojawiły się służby ratunkowe. W zdarzeniu brały udział trzy auta: dwie osobówki i samochód ciężarowy. Mimo szybkiej interwencji służb śmierć na miejscu poniosło dwóch mężczyzn.

Zobacz:   Policjantka po służbie zatrzymała kierowcę na podwójnym gazie

Po zakończeniu akcji ratunkowej, rozpoczęły się niezbędne czynności procesowe związane z wyjaśnianiem okoliczności wypadku. Swoją pracę mundurowi z drogówki i pionu kryminalnego wykonywali pod nadzorem prokuratora. Dużo pracy mieli również do wykonania strażacy, którzy przy pomocy specjalistycznego sprzętu kierowali akcją ratowniczą i zabezpieczali miejsca zdarzenia. Droga w tym miejscu była zablokowana, dlatego policjanci wyznaczyli objazdy.

Wsiadając za kierownicę pamiętajmy o trudnych warunkach panujących na drogach. Droga w wielu miejscach może być śliska i niebezpieczna. Najlepszym i sprawdzonym sposobem zadbanie o bezpieczeństwo jest rozsądek i przysłowiowe zdjęcie nogi z gazu.