Funkcjonariusze SG oraz KAS zabezpieczyli w Gorzowie Wielkopolskim zestawy komputerowe służące do nielegalnych gier hazardowych przez Internet. W kafejce oferującej nielegalny hazard w Gorzowie pracowała, również nielegalnie, obywatelka Ukrainy.

Nielegalny hazard w Gorzowie. Kafejkę obsługiwała Ukrainka pracująca w Polsce nielegalnie
Nielegalny hazard w Gorzowie – fot. Straż Graniczna

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Gorzowie Wielkopolskim oraz funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego skontrolowali kafejkę internetową znajdującą się w centrum Gorzowa. Na miejscu zastano obywatelkę Ukrainy, która pracowała przy obsłudze znajdujących się tam 5 komputerów służących do nielegalnych gier hazardowych przez Internet.

Zatrzymana 26-letnia obywatelka Ukrainy nie posiadała żadnych dokumentów uprawniających ją do legalnej pracy. Wobec kobiety wszczęto postępowanie mające na celu wydanie cudzoziemce decyzji, na podstawie której będzie musiała wyjechać z Polski.

📎  Włamali się do pustego domu i mieszkali w nim 4 miesiące

W związku z prowadzoną nielegalną działalnością, funkcjonariusze zabezpieczyli 5 zestawów komputerowych oraz jednostkę sterującą. Dalsze postępowanie w tej sprawie będzie prowadzić Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wielkopolskim. Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grożą konsekwencje w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności do lat trzech, bądź obu tych kar łącznie. Kara finansowa to nawet 100 tysięcy zł grzywny od jednego urządzenia.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz