Zatrzymano mężczyznę odpowiedzialnego za napad na Żabkę w Wawrowie, do którego doszło na początku lutego. Ustalenia kryminalnych doprowadziły do postawienia zarzutów w tej sprawie trzem osobom.

Napad na Żabkę w Wawrowie
fot. Policja

Przypomnijmy, napad na Żabkę w Wawrowie zgłoszono policji w poniedziałek, 1 lutego, około godziny 18. Do sklepu wszedł z nożem zamaskowany mężczyzna, który zagroził pracownikom i zażądał wydania pieniędzy. Zabrał kilkaset złotych, alkohol, papierosy i uciekł. Całe zdarzenie zarejestrował jednak monitoring.

Szeroko zakrojone poszukiwania sprawcy rozboju rozpoczęły się natychmiast a do działań zaangażowano również przewodnika z psem. Na miejscu zaś pracowali śledczy z technikiem, którzy zabezpieczyli dowody oraz monitoring, który zarejestrował całe zajście.

Zobacz:   Zaginiona 66-latka odnaleziona przez policyjny śmigłowiec

Zaangażowani w sprawę tego napadu kryminalni z Gorzowa Wielkopolskiego ustalili, że w napad na Żabkę w Wawrowie to dzieło nie jednej a kilku osób, które były niedaleko od miejsca napadu. Szybko ustalono personalia trzech mężczyzn, zatrzymanie było już tylko kwestią czasu.

Po zatrzymaniu pierwszego z mężczyzn, 19-latka, zabezpieczono u niego papierosy z okradzionego sklepu. Zdaniem śledczych 19-latek i 2 mężczyzn w wieku 18 lat działali wspólnie i w porozumieniu i usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Jeden z 18-latków był tym, który wszedł do sklepu z nożem. W środę, 17 lutego, został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Zobacz:   Zaatakował kobietę w parku i ukradł jej 10 tysięcy złotych

Śledczy nadal pracują nad sprawą, zbierają materiał dowodowy i wyjaśniają wszystkie wątki. Podejrzanym grozi do 12 lat więzienia.