Gorzowscy policjanci intensywnie pracują nad sprawą rozboju i poszukują mężczyzny odpowiedzialnego za napad na sklep w Wawrowie. Mężczyzna w masce, który groził nożem pracownikowi, a następnie zabrał pieniądze, alkohol i papierosy, został zarejestrowany przez sklepowy monitoring.

Napad na sklep w Wawrowie. Policja szuka zamaskowanego mężczyzny z nożem [wideo]
fot. Policja

Napad na sklep w Wawrowie w powiecie gorzowskim miał miejsce w poniedziałek, 1 stycznia, przed godziną 18. Policjanci otrzymali informację, że do sklepu Żabka w Wawrowie wszedł zamaskowany mężczyzna i groził pracownikom nożem. W rezultacie tego zdarzenia zabrał kilkaset złotych, dwie butelki alkoholu i kilkadziesiąt paczek papierosów, a następnie wyszedł ze sklepu.

W poszukiwania sprawcy ruszyły policyjne patrole mundurowych, a także kryminalni. Do działań wezwano także przewodnika z psem. Wstępnie ustalone informacje zostały przekazane funkcjonariuszom wszystkich pionów. Na miejscu napadu pracowali śledczy, by zabezpieczyć jak najwięcej śladów, które mogą doprowadzić do sprawcy. Wśród cennych materiałów dowodowych jest zapis monitoringu, na którym widać mężczyznę, mającego na twarzy maskę. Śledczy zdecydowali, by udostępnić nagranie.

Zobacz:   Zaatakował kobietę w parku i ukradł jej 10 tysięcy złotych
Ktokolwiek rozpoznaje sprawcę proszony jest o kontakt z policjantami gorzowskiej komendy – wideo: Policja

Każda informacja może być cenna, dlatego prosimy o o kontakt z policjantami gorzowskiej komendy pod numerem telefonu 112 lub 47 79 12511 – apeluje podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.