Mimo tego, że zbyt duża prędkość to nadal jeden z głównych powodów wypadków, wiele osób wciąż jeździ za szybko. Dlatego w Gorzowie prędkość kierowców jest kontrolowana w ramach kaskadowych kontroli.

Gorzów Wlkp.: Od początku roku 150 kierowców straciło prawo jazdy za zbyt szybką jazdę
Tylko w tym roku gorzowscy policjanci zatrzymali 150 kierowców, którzy stracili prawo jazdy za zbyt szybką jazdę – fot. KMP w Gorzowie Wlkp., policja.pl

Jazda z prędkością niedostosowaną do panujących warunków to wciąż najczęstsza przyczyna drogowych zdarzeń. Kierowcy nie mogą w porę zareagować na nagłe sytuacje na drodze. Tymczasem wielu kierowców nie przewiduje, co może się wydarzyć.

Dlatego gorzowscy policjanci na różne sposoby działają, by zatrzymywać kierowców, lekceważących przepisy drogowe. Na przykład na drodze krajowej nr. 22 patrole są rozlokowane co kilka kilometrów prowadząc tzw. kaskadowe kontrole prędkości. Dodatkowo na trasach można spotkać funkcjonariuszy w nieoznakowanych radiowozach.

Zobacz:   Rozpoznajesz mężczyznę z portretu pamięciowego? Jest poszukiwany za oszustwo w Gorzowie Wlkp.

Policjanci oprócz kontroli prędkości sprawdzają stan techniczny auta, dokumenty i trzeźwość kierowcy. Nie ma mowy o pobłażaniu. Kierowcy muszą liczyć się z tym, że za lekceważenie przepisów grozi nie tylko mandat, ale nawet utrata prawa jazdy i wniosek do sądu.

Tylko w tym roku gorzowscy policjanci zatrzymali w terenie zabudowanym 150 kierowców, którzy stracili prawo jazdy za jazdę o ponad 50 kilometrów na godzinę za szybko. W styczniu i lutym policjanci skontrolowali niemal 1300 kierowców, którzy przekroczyli prędkość. To potwierdza, że kierujący jeżdżą za szybko i kontrole w ramach działań kaskadowych są niezbędne.