Zaszczep się w majówkę. Od dziś, 1 maja do 3 maja w specjalnym punkcie szczepień w Parku Górczyńskim w Gorzowie Wielkopolskim można się zaszczepić bez umawiania wizyty, wystarczy e-skierowanie. O godzinie 10:00 chętnych do zaszczepienia się przeciw COVID-19 było już około 300 osób.

Zaszczep się w majówkę. W Gorzowie czeka jeden z 16 mobilnych punktów. Wystarczy e-skierowanie
Akcja Zaszczep się w majówkę cieszy się dużym zainteresowaniem wśród Lubuszan – fot. LUW/Portal Gov.pl

Rozpoczynamy akcję zaszczep się w majówkę. Dzisiaj w Gorzowie Wielkopolskim, jako jeden z 16 punktów w Polsce, otwieramy punkt w którym będzie mógł zaszczepić się każdy kto posiada e-skierowanie. Zainteresowanie jest duże, Lubuszanie chcą się szczepić – podkreślił wojewoda Władysław Dajczak.

Szefowa placówki LUX MED w Gorzowie Wielkopolskim Ewa Koper dodała, że na chętnych szczepienia czekają 3 stanowiska szczepień. – Przez trzy dni będą pracowały zespoły medyków, w tym czasie zaszczepimy 2500 tysiąca mieszkańców, jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, bądźmy odpowiedzialni i szczepmy się – powiedziała Ewa Koper, dodając że w ciągu dnia co najmniej 500 osób będzie mogło otrzymać szczepienie przeciw COVID-19. W przypadku, gdy chętnych będzie więcej, zostanie przedłużony czas pracy punktu do godziny 20.

Zobacz:   Koncert ABBA Symfonicznie w Gorzowie Wlkp.

Akcji Zaszczep się w majówkę towarzyszą również inne działania. – W Lubuskiem uruchomiono już dziewięć punktów szczepień powszechnych, 16 zostanie jeszcze otwartych. Do tego 204 punkty szczepień populacyjnych i wyjazdowych. To wszystko po to aby umożliwić jak najlepszą dostępność do szczepienie się dla osób chętnych – powiedział dyrektor lubuskiego oddziału NFZ Piotr Bromber.

Zaszczep się w majówkę w parku Górczyńskim w Gorzowie

Jeśli znajdujesz się w grupie wiekowej uprawnionej do rejestracji i masz już e-skierowanie, od 1 do 3 maja możesz zaszczepić się bez zapisów w specjalnym punkcie w Parku Górczyńskim w Gorzowie Wielkopolskim.

Zobacz:   Policjant z Gorzowa uratował życie mężczyźnie. 42-latek trzymał list pożegnalny

Osoby, które znajdują się w grupie wiekowej uprawnionej do szczepień, w godzinach od 10 do 18, będą mogły bez rejestracji przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson.

Według harmonogramu:

  • 1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze
  • 3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze

Wystarczy przyjść i zaczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin, czy godzinę. Tak jak w działających już punktach szczepień, również i w tym punkcie obecna będzie kadra medyczna, która zajmie się pacjentami zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami i procedurami.

Zobacz:   Kryzys demograficzny jako wyzwanie dla polityki spójności. Analiza na Dzień Babci i Dziadka

W majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

Powrót do normalności? Możliwy dzięki szczepieniom przeciw COVID-19

Według harmonogramu, do 9 maja wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, będą miały wystawione e-skierowanie i będą mogły zapisać się na termin szczepienia przeciw COVID-19.

Rejestracja jest bardzo prosta. Na termin szczepienia możesz zapisać się przez internet, za pomocą infolinii 989, wysyłając SMS na numer 880 333 333 oraz bezpośrednio w wybranym punkcie szczepień.

Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji, Narodowego Programu Szczepień, ale też mapę punktów szczepień znajdziesz na www.gov.pl/szczepimysie.