Marszałek Elżbieta Anna Polak odwiedziła gorzowski szpital, gdzie miała okazję sprawdzić, jak działa robot da Vinci. – najnowszy nabytek lecznicy, który pozwala wykonywać skomplikowane operacje chirurgiczne.

Robot chirurgiczny Da Vinci
Robot chirurgiczny Da Vinci – fot. UMWL, lubuskie.pl

Zakup robota był możliwy dzięki pieniądzom unijnym oraz staraniom samorządu województwa. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego wyniosło w sumie 10 mln zł. Urządzenie umożliwia przeprowadzenie skomplikowanych operacji chirurgicznych z zakresu urologii, ginekologii, czy też chirurgii bariatrycznej. Dzięki niemu chirurg może wykonać zabiegi laparoskopowe, szczególnie w trudno dostępnych miejscach, z nieosiągalną dla innych technik dokładnością, minimalizując uraz operacyjny i utratę krwi. Dzięki temu skraca się czas hospitalizacji i rekonwalescencji, zapewniając szybszy powrót zaburzonych funkcji.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  Ogromne serce na nakrętki stanęło w Gorzowie Wlkp.

To nie jedyne jego atuty. Robot da Vinci pomaga nie tylko w leczeniu, ale także diagnozie i opiece nad chorymi. Jak przekonują lekarze też sprzęt oferuje dodatkowo wiele korzyści chirurgom. Specjaliści zaznaczają, że urządzenie zapewnia świetną wizję oraz pozostaje znacznie bardziej precyzyjne i daje dużo większe możliwości techniczne wykonania zabiegu.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz