Policjanci z Witnicy zatrzymali mężczyznę, który obiecując wspólne życie wyłudził od kobiety około 100 tysięcy złotych. Z tej kwoty kobieta przekazywała pieniądze na rzekome kaucje, wakacje i kupno samochodów. Mężczyzna przez kilka miesięcy wykorzystywał jej stan zdrowia obiecując zwrot gotówki. W oszustwie brali udział także jego znajomi. Trzy osoby usłyszały po 49 zarzutów i zostały na wniosek prokuratura aresztowane przez sąd na 3 miesiące.

Obiecywał jej wspólne życie i zwrot pieniędzy. Straciła prawie 100 tys. złotych
Zatrzymany przez policję oszust obiecywał kobiecie wspólne życie – fot. KMP w Gorzowie Wlkp.

Przez kilka miesięcy mieszkanka powiatu gorzowskiego była oszukiwana przez mężczyznę, który bez skrupułów wykorzystywał jej stan zdrowia. Z jej pieniędzy żył nie tylko on, ale także znajomi, którzy pomagali w wyłudzeniu około 100 tysięcy złotych. Kiedy tylko kobieta zorientowała się, że jest oszukiwana, natychmiast powiadomiła policjantów w Witnicy, którzy zatrzymali trójkę podejrzanych.

Zobacz:   Seryjny złodziej z Żagania pójdzie siedzieć. 26-latek zaatakował policjanta w trakcie zatrzymania

Oszust obiecywał jej wspólne życie i zwrot pieniędzy

Oszukana kobieta i 43-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego poznali się w mediach społecznościowych. Kiedy przez pewien czas wymieniali ze sobą korespondencję wymyślił, że wyłudzi od niej pieniądze pod pretekstem przyjazdu. Gotówkę chciał wraz z dwójką znajomych przeznaczyć na alkohol i imprezy. Podobne sytuacje powtarzały się w kolejnych miesiącach. 43-latek wymyślał historię o problemach z prawem i konieczności wpłaty kaucji w wysokości kilku tysięcy złotych. Za każdym razem obiecywał, że pieniądze odda. Mężczyzna wydawał je na swoje potrzeby.

By wzbudzić zaufanie kupił pierścionek zaręczynowy i oświadczył się. Kiedy razem zamieszkali, ich częstym gościem byli znajomi z województwa kujawsko-pomorskiego. Za pieniądze kobiety organizowali imprezy i pili alkohol. Mężczyzna wyłudził także pieniądze na zakup kilku samochodów. Łącznie to około 100 tysięcy złotych.

Zobacz:   Zatrzymano sprawcę serii włamań do parafii w Iłowej

Zatrzymany 43-latek usłyszał 49 zarzutów. Zdawał sobie sprawę, że kobieta nie rozumie tego co robi. Ponieważ jednak udało się wyłudzić pieniądze po raz pierwszy, postanowił to kontynuować. W przestępczym procederze brali także udział jego znajomi. 54-letnia kobieta i 26-latek także usłyszeli zarzuty oszustwa. W ich sprawie prokurator złożył wniosek o tymczasowy areszt. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w celi.