Od pewnego czasu lubuscy policjanci ruchu drogowego strzegą bezpieczeństwa kierowców i pieszych także z nieba. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego drona, funkcjonariusze jeszcze skuteczniej mogą zwalczać drogowych piratów. Tym razem jednak oko kamery zamontowanej w dronie zarejestrowało wypadek koło Krosna Odrzańskiego.

Policyjny dron nagrał wypadek koło Krosna Odrzańskiego
fot. KPP w Krośnie Odrzańskim

W trosce o zapewnianie bezpieczeństwa wszystkim podróżnym, lubuscy policjanci wykorzystują wiele specjalistycznych urządzeń i pojazdów a od kilku miesięcy obserwują drogi również z powietrza. Drony zostały po raz pierwszy wykorzystane przez lubuskich policjantów wiosną tego roku. Dzięki posiadającej 30-krotny zoom kamerze, zamontowanej do drona, mundurowi mogą dokładnie dostrzec niebezpieczne zachowania kierowców i pieszych.

Zobacz:   Zgłoś pomysł na projekt w ramach Krośnieńskiego Obszaru Funkcjonalnego

Tym razem bezzałogowy statek powietrzny wykorzystany był w działaniach prowadzonych w powiecie krośnieńskim. Łącznie policjanci zdyscyplinowali 35 kierowców. Ponadto oko kamery zamontowanej w dronie zarejestrowało wypadek koło Krosna Odrzańskiego.

Policyjny dron nagrał wypadek koło Krosna Odrzańskiego

nagranie: KPP w Krośnie Odrzańskim

Kierująca Audi nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i uderzyła w busa jadącego drogą krajową. Ten jeszcze delikatnie uderzył w oczekującego na wjazd na krajówkę Volkswagen. Zarówno kierująca Audi jak i kierowca Fiata Ducato byli trzeźwi. Bardzo groźnie wyglądające zdarzenie z uwagi na obrażenia kobiety zakwalifikowane zostało jako wypadek drogowy.

Zobacz:   18-latek z Sulechowa przeleciał przez rondo na wprost. Niedawno odebrał Prawo Jazdy [nagranie]

Choć policyjny dron wylądował to zbyt długiej przerwy od pracy miał nie będzie. Za chwilę będzie wykorzystywany w innym regionie lubuskiego.