Skuteczny pościg pod Gubinem. W wyniku policyjnej akcji zatrzymano 27-letniego kierowcę Fiata Ducato, który uciekał kradzionym busem i trakcie pościgu chciał przejechać policjanta oraz zepchnąć radiowóz z drogi. Podczas działań mundurowi zmuszeni byli do wykorzystania broni służbowej oraz radiowozu jako środka przymusu bezpośredniego. Auto pochodziło z kradzieży z Niemiec a do sprawy zatrzymano dwie osoby.

Pościg pod Gubinem: 27-latek uciekał kradzionym busem, chciał przejechać policjanta, staranował radiowóz
Pościg pod Gubinem, 18 grudnia 2021 – fot. Lubuska Policja

Do pościgu w rejonie Gubina doszło w sobotę, 18 grudnia. Dyżurny gubińskiego komisariatu po otrzymaniu informacji, że w rejonie przejścia granicznego w Żytowaniu może znajdować się skradziony na terenie Niemiec pojazd wysłał we wskazany rejon patrol interwencyjny. Policjanci w wyniku podjętych działań odnaleźli w lesie, w rejonie Chlebowa, Fiata Ducato, którego kierowca na widok radiowozu zaczął uciekać.

Zobacz:   Pościg w Gardzku. Zatrzymany kierowca, miał aż 3 zakazy prowadzenia pojazdów

Pościg pod Gubinem: 27-latek próbował przejechać policjanta i staranował radiowóz

Gdy ścigany mężczyzna zatrzymał się, policjanci dobiegli do auta. Wtedy 27-latek gwałtownie ruszył do tyłu, chcąc przejechać policjanta. W celu udaremnienia dalszej ucieczki, funkcjonariusze zmuszeni byli do wykorzystania broni służbowej, jednak mimo uszkodzonych kół, kierowca kontynuował ucieczkę w kierunku miejscowości Wałowice.

Gdy do pościgu dołączył drugi radiowóz kierowca Fiata Ducato uderzył w bok policyjnego samochodu i zaczął spychać go z drogi. Aby uniemożliwić mężczyźnie dalszą ucieczkę, funkcjonariusze w staranowanym radiowozie zdecydowali o wykorzystaniu auta jak środek przymusu bezpośredniego i zmusili kierowcę do zatrzymania się.

Zobacz:   Pościg w Żaganiu. Policja schwytała poszukiwanego mężczyznę, który w maju zbiegł z Zakładu Karnego

Po zatrzymaniu 27-letniego kierowcy i jego pasażerki na miesce wezwano grupę dochodzeniowo-śledczą wraz z technikiem kryminalistyki, którzy wykonali oględziny miejsc zdarzenia i zabezpieczyli ślady. Odzyskany Fiat Ducato, wartości ponad 90 tys. złotych trafił na policyjny parking.

Pościg pod Gubinem: 27-latek uciekał kradzionym samochodem

Zatrzymanym, 28-letniej kobiecie i 27-letniemu mężczyźnie postawiono zarzuty kradzieży z włamaniem z terenu Niemiec, jednakże mężczyzna za ten czyn będzie odpowiadał w warunkach recydywy. 27-latek usłyszał ponadto zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz dwa zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy.

Zobacz:   Iłowa: Dwóch zatrzymanych za paserstwo części samochodowych

W poniedziałek, 20 grudnia, oboje zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim na czynności, po przeprowadzeniu których prokurator zastosował wobec kobiety dozór policyjny, natomiast wobec mężczyzny skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Jeszcze tego samego dnia odbyło się posiedzenie, podczas którego sędzia zdecydował o trzymiesięcznym areszcie wobec 27-latka. Teraz grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.