Zatrzymano kolejną osobę, podejrzaną o udział w organizowaniu wspólnie z aresztowanym w listopadzie obywatelem Ukrainy, nielegalnego przerzutu emigrantów przez granicę z Niemcami. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Gubin: Kolejne osoba zatrzymana za organizowanie przerzutu emigrantów przez granicę
fot. Lubuska Policja

Sprawa miała swój początek w listopadzie ubiegłego roku na terenie Gubina. Doszło wówczas do zatrzymania 26-letniego obywatela Ukrainy, podejrzewanego o udział w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. Mężczyzna został zatrzymany gdy jechał samochodem wraz z czterema obywatelami Egiptu, nielegalnie przebywającymi na terenie Polski.

18 listopada ubiegłego roku sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 26-latka na okres trzech miesięcy. Dla kryminalnych z gubińskiego komisariatu nie była to jednak zakończona sprawa. Zebrany przez nich materiał dowody pozwolił na wytypowanie mężczyzny, podejrzanego o współdziałanie z aresztowanym wcześniej 26-latkiem, w organizowaniu wbrew przepisom przerzutu emigrantów przez granicę Rzeczypospolitej Polskiej do Niemiec, czterem obywatelem Egiptu.

Zobacz:   6. Narodowy Dzień Tenisa za nami

Do jego zatrzymania doszło w poniedziałek, 24 stycznia, na terenie Warszawy, przy współpracy policjantów z Komendy Stołecznej Policji. Okazał się nim również obywatel Ukrainy, który został zatrzymany do wyjaśnienia. W środę, 26 stycznia, 26-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim na czynności. Następnego dnia sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec obywatela Ukrainy trzymiesięczny areszt. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.