Policjanci Wydziału Kryminalnego krośnieńskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim, zakończyli sprawę kradzieży kasetki z pieniędzmi, do której doszło na stacji paliw w Bytnicy. Akta sprawy wraz z aktem oskarżenia przeciwko dwóm osobom trafiły do sądu.

Sprawa kradzieży 37 tys. zł na stacji paliw w Bytnicy rozwiązana
fot. Policja

O sprawie było głośno w marcu bieżącego roku. 9 marca, zamaskowany mężczyzna wykorzystując nieuwagę pracownicy stacji paliw w Bytnicy, dokonał kradzieży kasetki z pieniędzmi. Informacja o kradzieży niezwłocznie dotarła do służb, które zaangażowały do poszukiwań policjantów wszystkich pionów oraz przewodnika z psem policyjnym.

Kto stoi za kradzieżą kasetki na stacji paliw w Bytnicy?

Wyjaśnieniem sprawy kradzieży 37 tys. złotych na stacji paliw w Bytnicy zajęli się kryminalni z krośnieńskiej komendy, którzy dokładanie sprawdzali i analizowali każdą informację. Kilka dni później zapukali do mieszkania 21-letniej kobiety, którą zatrzymali do wyjaśnienia, a także dotarli do 24-letniego mężczyzny podejrzewanego o udział w zdarzeniu. Zebrany przez kryminalnych materiał, pozwolił na przedstawienie im zarzutu kradzieży kasetki z pieniędzmi.

📎  Złodzieje wybiegli wprost na policjantów, którzy przyjechali do włamania

Straty jakie wówczas poniósł właściciel stacji paliw to 37 tysięcy złotych. Część skradzionych pieniędzy udało się odzyskać. Kobieta usłyszała dodatkowo zarzut przywłaszczenia powierzonych z kasy pracodawcy pieniędzy, blisko 6 tysięcy złotych. Według policji, miała dopuścić się tego poprzez działanie w krótkich odstępach czasu i przez okres niespełna trzech miesięcy.

Akta tej sprawy nad którą krośnieńscy kryminalni pracowali pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim wraz z aktem oskarżenia wpłynęły już do sądu. Zgodnie z kodeksem karnym, oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

📎  To się rzadko udaje. Policjanci z Cybinki odzyskali kradziony rower

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz