Od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom gminy Gubin, którzy w ostatnich dniach, nie zatrzymali się do kontroli drogowej i uciekali przed policją. Obaj wsiedli za kierownicę bez uprawnień.

Uciekali przed policją bo nie mieli uprawnień. Mogli zapłacić grzywnę, teraz grozi im więzienie
Wsiedli za kierownicę bez uprawnień a potem uciekali przed policją. Mogli zapłacić grzywnę, teraz grozi im więzienie – Zdjęcie ilustracyjne – fot. Policja.pl

W ostatnich dniach policjanci powiatu krośnieńskiego podejmowali dwukrotnie pościg za kierowcami, którzy nie zatrzymali się do kontroli i podjęli ucieczkę. Jak się okazało, uciekali przez policją bo wsiedli za kierownicę bez odpowiednich uprawnień. Oboje zostali zatrzymani.

Uciekali przed policją bo nie mieli uprawnień

Najpierw policyjnej kontroli chciał uniknąć kierowca Citroena. W piątek, 11 grudnia, wypatrzyli go funkcjonariusz krośnieśniej drogówki i strażnik leśny. Mężczyzna nie zastosował się do polecenia zatrzymania i wjechał do lasu i uciekł. Mundurowi ustalili jednak jego personalia i zatrzymali go w miejscu zamieszkania. 24-latek przyznał się, iż wsiadł za kierownicę auta mimo iż nie posiada uprawnień do kierowania.

Zobacz:   Przywłaszczyła znaleziony telefon

Pojawiły się także podejrzenia, że mógł prowadzić pod wpływem narkotyków. Wykonany tester wykazał obecność marihuany w jego organizmie i jeśli badanie zabezpieczonej od niego krwi potwierdzi podejrzenia funkcjonariuszy, odpowie on także za jazdę pod wpływem środków odurzających. Zastrzeżenia były również do samochodu, które nie był dopuszczony do ruchu i nie miał ubezpieczenia OC.

Z kolei w sobotę, 12 grudnia, policjanci prewencji z Gubina, patrolując ulice miasta, w pewnym momencie zauważyli kierowcę BMW, który popełnił wykroczenie drogowe. Natychmiast zawrócili za autem i ruszyli za nim, włączając sygnały nakazujące kierowcy zatrzymanie się. Mężczyzna widząc jadący za nim radiowóz nagle przyspieszył, i zaczął uciekać w kierunku okolicznych wsi.

Zobacz:   Pościg w Żaganiu. Zatrzymany to poszukiwany 36-letni zielonogórzanin

Po przejechaniu kilku kilometrów, porzucił samochód w Sękowicach. Gdy policjanci dotarli do auta, w środku nikogo już nie było. To jednak nie problem bo zdobycie informacji na temat kierowcy zajęło dosłownie chwilę. 20-latek wkrótce wrócił do samochodu i przyznał się do ucieczki. W rozmowie z policjantami przyznał się, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej bo nie posiada uprawnień do kierowania więc się przestraszył i zaczął uciekać.

Obaj zatrzymani którzy uciekali przed policją, 20 i 24-latek, zamiast grzywny jaką musieliby zapłacić za prowadzenie bez uprawnień, mogą trafić za kraty od 3 miesięcy do 5 lat. Decyzję w ich sprawie podejmie sąd.