W piątek, 1 stycznia, doszło do tragicznego wypadku wypadku na drodze Czarnowo-Sarbia. Samochód marki Volkswagen Golf, którym podróżowały trzy osoby, wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Nie żyją dwie młody osoby.

Tragedia w Nowy Rok. W wypadku na drodze Czarnowo-Sarbia zginęły 2 młode osoby
W wypadku na drodze Czarnowo-Sarbia zginęły 2 młode osoby – fot. Policja

Do wypadku na drodze Czarnowo-Sarbia koło Krosna Odrzańskiego doszło w Nowy Rok. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca Volkswagena Golfa, na łuku drogi z niewyjaśnionych przyczyn wpadł w poślizg, wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Przybyłe na miejsce zdarzenia służby ratunkowe wydobyły z wraku nieprzytomnego 20-letniego kierowcę oraz jednego z pasażerów, którzy zostali przetransportowani do szpitala w Zielonej Górze. Drugi z pasażerów w wieku 27 lat, poniósł śmierć na miejscu.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
Zobacz:   Żołnierz WOT przebiegnie 575 km dla małej Hani

Na miejsce dojechali również policjanci pionu kryminalnego wraz z technikiem kryminalistyki, którzy przy udziale Prokuratora Rejonowego z Krosna Odrzańskiego prowadzili czynności procesowe, a także zabezpieczali wszelkie ślady, które pomogą ustalić okoliczności tego tragicznego wypadku. Po trwających kilka godzin czynnościach, ruch na drodze powiatowej został wznowiony. Jeszce tego samego dnia, w godzinach wieczornych, na skutek odniesionych obrażeń ciała, zmarł przebywający w szpitalu 20-letni kierowca.

Policja mając na względzie zaistniałą sytuacje przypomina kierowcom o zachowaniu ostrożności i pełnej koncentracji na drodze oraz dostosowaniu prędkości do panujących warunków. O tej porze roku są one zmienne – czekają nas mgły, deszcze, mróz i śnieg. Niesprzyjające warunki do jazdy panowały również w Nowy Rok. Nawierzchnia dróg może być śliska od przymrozków, opadów, a także z powodu błota powstałego na skutek topniejącego śniegu, co sprawia, że droga hamowania wydłuża się. W takich warunkach nietrudno o kolizję czy wypadek.

Zobacz:   Śmiertelny wypadek w Mostkach. Dostawcze Ducato dachowało przez 100 metrów