W Sylwestrową noc i Nowy Rok nad ranem w regionie utworzą się gęste mgły. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed gęstymi mgłami dla większości kraju. W województwie lubuskim komunikat obejmuje 9 powiatów.

Ostrzeżenie dla 9 powiatów: Gęste mgły w Sylwestra i Nowy Rok. Będzie ślisko
fot. Regioneo.pl

Wydane przez IMGW oraz wojewodę ostrzeżenie meteorologiczne dla województwa lubuskiego obejmuje 9 lubuskich powiatów: krośnieński, międzyrzecki, nowosolski, świebodziński, wschowski, Zielona Góra, zielonogórski, żagański i żarski. Przewiduje się, że na na wskazanym terenie wystąpią bardzo niekorzystne warunki atmosferyczne. Od godziny 21:00 w Sylwestra (31 grudnia 2020), do godziny 9:00 w Nowy Rok (1 stycznia 2021), prognozuje się gęste mgły i mgły marznące powodujące ograniczenie widzialności do około 100 m. Drogi miejscami śliskie.

Zobacz:   Dane o bezrobociu w województwie lubuskim w 2022 roku: liczba bezrobotnych spadła

Trudne warunki pogodowe jakie będą dzisiejszej nocy panowały na lubuskich drogach, mogą przyczynić się do wielu niebezpiecznych sytuacji. Gęste mgły w Lubuskiem ograniczające widoczność oraz mokra nawierzchnia powodują, że na drogach zrobi się ślisko i niebezpiecznie. Wsiadając za kierownicę dzisiejszej nocy, pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków na drodze, zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu jadącego przed nami o zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych gdzie często dochodzi do potrąceń.