W ciągu ostatnich dni krośnieńscy policjanci prowadzący kontrole drogowe w Gubinie przeprowadzili skuteczny pościg, wyeliminowali z dróg sześciu piratów drogowych i zatrzymali trzy prawa jazdy. Zgodnie z zapowiedziami policjantów, droga to nie miejsce dla nieodpowiedzialnych kierowców, dlatego każdy kto będzie zachowywał się w sposób zagrażający bezpieczeństwu zostanie z niej wyeliminowany i poniesie tego konsekwencje.

Tak się skończyły kontrole drogowe w Gubinie: pościg, 6 zatrzymanych kierowców, 3 prawa jazdy
Kontrole drogowe w Gubinie – fot. Policja

Mówi się o tym, że droga jest dla wszystkich ale z tym stwierdzeniem nie zgadzają się policjanci krośnieńskiej komendy, którzy w ostatnich dniach prowadzili kontrole drogowe w Gubinie. Ci nie dają przyzwolenia na poruszenie się po drogach osobom znajdującym się pod wpływem alkoholu, bez uprawnień, czy też w inny sposób łamiących przepisy. – Każdy taki kierowca jest potencjalnym zagrożeniem, dlatego policjanci stanowczo reagują i eliminują ich z dróg. Tylko w ciągu dni funkcjonariusze zatrzymali sześciu kierujących, w tym jednego po pościgu oraz zatrzymali trzy prawa jazdy. – mówi podkomisarz Justyna Kulka z KPP w Krośnie Odrzańskim.

Zobacz:   Zamiast w Oslo wylądował na Izbie Wytrzeźwień. Incydent na pokładzie samolotu lecącego z Poznania do Oslo

Pościg w Gubinie

Policjanci prewencji z Gubina prowadzili kontrole drogowe w Gubinie podczas patrolowania ulic miasta w niedzielę, 3 stycznia. Postanowili zatrzymać do kontroli Volvo, które miało nieodśnieżone przednie szyby boczne. Kierujący widząc, iż policjanci przy użyciu sygnałów świetlnych dają mu znak do zatrzymania się, zlekceważył to i przyspieszył. Po przejechaniu kilku ulic, porzucił samochód i usiłował uciec pieszo. Po krótkim pościgu, mężczyzna był już w rękach policjantów. Jak się okazało powodem jego zachowania był fakt, że ma czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Pojazd trafił na policyjny parking, natomiast 33-latka czeka sprawa karna.

Zobacz:   Ukrywał się bo miał do odsiadki 6 lat. Poszukiwany dwoma listami gończymi mężczyzna zatrzymany

Kontrole drogowe w Gubinie

Pozostałych pięciu kierowców zatrzymanych zostało w środę, 6 stycznia. W godzinach nocnych patrol dzielnicowych udaremnił dalszą jazdę 40-letniemu kierowcy Opla, który w organizmie miał blisko dwa promile alkoholu, a także 24-letniemu kierowcy Seata, który nie miał uprawnień do kierowania, a auto które prowadził aktualnych badań technicznych. W obu przypadkach samochody zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu. 40-latkowi zatrzymano prawo jazdy, czeka go też sprawa karna, natomiast 24-latek został ukarany mandatem.

Prawo jazdy stracili także kolejni dwaj kierowcy, którym dalszą jazdę udaremnili policjanci ruchu drogowego. Zatrzymany do kontroli kierowca Volkswagena Golfa, jechał w terenie zabudowanym z prędkością 109 km/h. Mężczyzna przez najbliższe trzy miesiące może podróżować samochodem, ale jako pasażer. Za popełnione wykroczenie otrzymał mandat i punkty karne. 33-latek, odpowie stanie także przed sądem bo w trakcie prowadzonych czynności sprawdzili m.in. stan trzeźwości mężczyzny. Badanie wykazało, że znajdował się w stanie po użyciu alkoholu.

Zobacz:   Poprawa dostępności usług publicznych dla osób niepełnosprawnych w Gubinie dzięki grantowi

Do sądu trafi także sprawa 58-latka, który mimo zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, zdecydował się na jazdę samochodem. Został zatrzymany na terenie Gubina przez policjantów prewencji. Za złamanie sądowego zakazu grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.