Dzielnicowi z Krosna Odrzańskiego ruszyli w pościg w Krośnie Odrzańskim za kierowcą Peugeota, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna uciekając stwarzał zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a po porzuceniu pojazdu kontynuował ucieczkę pieszo. Po zatrzymaniu go, okazało się, że 23-latek ma zakaz kierowania pojazdami i cofnięte uprawnienia.

Z narkotykami i na zakazie. Pościg w Krośnie Odrzańskim za 23-latkiem
fot. Policja

W czwartek, 7 stycznia, dzielnicowi z krośnieńskiej komendy, będąc na ulicy Trakt Książęcy w Krośnie Odrzańskim chcieli zatrzymać do kontroli kierowcę Peugeota. Jednak ten nie zareagował na podawane przez nich sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie się i zaczął uciekać w kierunku miejscowości Połupin, a następnie w kierunku Brzeźnicy.

📎  Próbował połknąć narkotyki podczas kontroli. 34-latek był poszukiwany do odbycia kary

Kierowca przekraczał prędkość oraz nie zważał na innych kierowców. Wielokrotnie wyprzedzał na przejściach dla pieszych, stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. W miejscowości Brzeźnica, na łuku drogi stracił panowanie nad autem, wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo. Następnie wysiadł z samochodu i kontynuował ucieczkę pieszo. Za nim pobiegli policjanci, zatrzymując go po krótkim pościgu.

Kierowcą okazał się 23-letni mieszkaniec powiatu nowosolskiego, objęty sądowym zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wobec którego starosta wydał decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Funkcjonariusze znaleźli przy nim oraz w jego rzeczach woreczki z białą i krystaliczną substancją, a także dowód osobisty innego mężczyzny, którego utratę zgłoszono w 2017 roku.

📎  Zielona Góra: Kontrole trzeźwości od rana w całym mieście. Trwa akcja Trzeźwość

Po zbadaniu zabezpieczonej substancji tester wykazał, iż jest to amfetamina i metamfetamina. Ponieważ pojawiło się podejrzenie, iż 23-latek mógł prowadzić pojazd pod działaniem narkotyków, została mu pobrana krew do dalszych badań laboratoryjnych. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia, natomiast pojazd trafił na policyjny parking.

Mieszkaniec powiatu nowosolskiego odpowie za posiadanie narkotyków, przywłaszczenie dowodu osobistego, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, złamanie sądowego zakazu, a także prowadzenie pojazdu mimo cofniętych uprawnień. Jeśli badania laboratoryjne potwierdzą obecność narkotyków w organizmie, usłyszy on dodatkowo zarzut kierowania pod wpływem środków odurzających. 23-latek odpowie również za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz inne naruszenia przepisów w ruchu drogowym.

📎  Tragedia w Nowy Rok. W wypadku na drodze Czarnowo-Sarbia zginęły 2 młode osoby

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz