Policjanci zatrzymali prawo jazdy kobiecie, która nie zatrzymała się przed przejściem dla pieszych w Krośnie Odrzańskim i nie przepuściła pieszych znajdujących się na pasach. Zapis z monitoringu pokazuje, że było o włos od tragedii.

O krok od tragedii na przejściu dla pieszych w Krośnie Odrzańskim
fot. KPP w Krośnie Odrzańskim

Do zdarzenia doszło 9 czerwca po godzinie 18 na ulicy Poznańskiej w Krośnie Odrzańskim. Wówczas osoba jadąca osobówką nie zatrzymała się przed przejściem i nie przepuściła pieszych znajdujących się już na pasach. Przez oznakowane przejście na drugą stronię jezdni przechodził mężczyzna z dzieckiem. Wówczas z prawej strony nadjechał samochód, który z dużą prędkością przejechał przed przechodniami. Było o włos od tragedii, na szczęście mężczyzna w ostatniej chwili chwycił syna.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  Pościg we Wschowie za pijanym motocyklistą. Miał ponad 3 promile!

Sprawa została zgłoszona krośnieńskiej policji, która analizowała zabezpieczone zapisy z kamer monitoringu, które pozwoliły im dotrzeć do kierowcy i postawić zarzut spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym w związku z nieustąpieniem pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. 25-latka do której dotarli policjanci, podczas przesłuchania, przyznała się do stawianych jej zarzutów i wyraziła skruchę. Za spowodowanie zagrożenia kobiecie zatrzymano prawo jazdy a sprawę skierowano do sądu. Grozi jej grzywna nawet do 5 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

25-latka nie zatrzymała się przed przejściem dla pieszych w Krośnie Odrzańskim

O krok od tragedii na przejściu dla pieszych w Krośnie Odrzańskim – wideo: KPP w Krośnie Odrzańskim

Konsekwencji nie uniknie także kierowca busa, który chwilę przed zdarzeniem również nie zatrzymał się przed pasami i nie przepuścił mężczyzny wraz dzieckiem. Czynności w tej sprawie prowadzone są przez policjantów Zespołu ds. Wykroczeń krośnieńskiej komendy.

📎  Policjanci i miłośnik zwierząt uratowali lisa, który wpadł w sidła

Przypominamy, że 1 czerwca nastąpiła zmiana przepisów w ruchu drogowym. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, za wyjątkiem tramwaju. Przed tramwajem pieszy będzie miał pierwszeństwo tylko, gdy znajduje się już na przejściu dla pieszych.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz