Policjanci zatrzymali prawo jazdy kobiecie, która nie zatrzymała się przed przejściem dla pieszych w Krośnie Odrzańskim i nie przepuściła pieszych znajdujących się na pasach. Zapis z monitoringu pokazuje, że było o włos od tragedii.

O krok od tragedii na przejściu dla pieszych w Krośnie Odrzańskim
fot. KPP w Krośnie Odrzańskim

Do zdarzenia doszło 9 czerwca po godzinie 18 na ulicy Poznańskiej w Krośnie Odrzańskim. Wówczas osoba jadąca osobówką nie zatrzymała się przed przejściem i nie przepuściła pieszych znajdujących się już na pasach. Przez oznakowane przejście na drugą stronię jezdni przechodził mężczyzna z dzieckiem. Wówczas z prawej strony nadjechał samochód, który z dużą prędkością przejechał przed przechodniami. Było o włos od tragedii, na szczęście mężczyzna w ostatniej chwili chwycił syna.

Zobacz:   Masowe kontrole trzeźwości na lubuskich trasach. W 2 godziny zatrzymano kilkunastu pijanych kierowców

Sprawa została zgłoszona krośnieńskiej policji, która analizowała zabezpieczone zapisy z kamer monitoringu, które pozwoliły im dotrzeć do kierowcy i postawić zarzut spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym w związku z nieustąpieniem pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. 25-latka do której dotarli policjanci, podczas przesłuchania, przyznała się do stawianych jej zarzutów i wyraziła skruchę. Za spowodowanie zagrożenia kobiecie zatrzymano prawo jazdy a sprawę skierowano do sądu. Grozi jej grzywna nawet do 5 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

25-latka nie zatrzymała się przed przejściem dla pieszych w Krośnie Odrzańskim

O krok od tragedii na przejściu dla pieszych w Krośnie Odrzańskim – wideo: KPP w Krośnie Odrzańskim

Konsekwencji nie uniknie także kierowca busa, który chwilę przed zdarzeniem również nie zatrzymał się przed pasami i nie przepuścił mężczyzny wraz dzieckiem. Czynności w tej sprawie prowadzone są przez policjantów Zespołu ds. Wykroczeń krośnieńskiej komendy.

Zobacz:   Trasę Zielona Góra - Guben obsłużą autobusy. PKP PLK awaryjnie zamyka szlak Czerwieńsk-Krosno Odrz.

Przypominamy, że 1 czerwca nastąpiła zmiana przepisów w ruchu drogowym. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, za wyjątkiem tramwaju. Przed tramwajem pieszy będzie miał pierwszeństwo tylko, gdy znajduje się już na przejściu dla pieszych.