Policjanci z Międzyrzecza prezentują już pełną gotowość do zabezpieczenia sezonu letniego. Trwają liczne kontrole kąpielisk, dróg dojazdowych i ewakuacyjnych, a także niezbędnej infrastruktury.

Kontrole kąpielisk
fot. KPP w Międzyrzeczu

Obfitujący w piękne lasy i jeziora powiat międzyrzecki jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów w sezonie letnim. Wtedy małe, ciche miejscowości stają się centrum zabawy i sportów wodnych, a wąskie i spokojne uliczki zapełniane są zaparkowanymi samochodami. To co roku prawdziwy sprawdzian dla służb i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. W tym okresie na terenach przywodnych jest zawsze znacznie więcej patroli policyjnych zarówno na wodach, jak i patroli pieszych i rowerowych szczególnie na terenach ośrodków wypoczynkowych.

Zobacz:   Remont ulicy Komisji Edukacji Narodowej w Międzyrzeczu już w tym roku. "Koniec z dziurami i kałużami"

We wtorek, 14 czerwca, nad jeziorem Głębokie odbyło się spotkanie dotyczące zabezpieczenia sezonu letniego na terenie ośrodka wypoczynkowego, który jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc do wypoczynku na terenie powiatu międzyrzeckiego. Podczas spotkania omówiono planowane działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa wczasowiczów i omówiono szczegóły związane z dojazdem pojazdów służb ratowniczych do kąpieliska, a także sposób postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Kontrole kąpielisk, plaż strzeżonych i niestrzeżonych i całych akwenów wpisały się już na stałe w harmonogram letnich służb. Mundurowi oprócz kontroli wypoczywających nad i w wodzie, prowadzą także szereg działań profilaktycznych skierowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych aby uświadomić jak ważny jest rozsądek i stosowanie się do zasad bezpieczeństwa.